Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Majitel domu zavolal na místo dopravní nehody policii. Přivolaní policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní s hodnotou 1 a půl promile. „Řidič doznal, že před jízdou v předešlém dni vypil šest piv. Policisté následně zjistili, že mladík ani nevlastní řidičské oprávnění,“ uvedla policistka Michaela Richterová s tím, že celková škoda byla vyčíslena na 175 tisíc korun. „Mladík je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a jelikož způsobil dopravní nehodu, hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodala policejní mluvčí.

Z podniku v Janově zmizel motocykl

Police ČR pátrá po neznámém zloději, který v době od 9 do 19. prosince kradl v jedné z firem v obci Janov. Událost oznámil šestačtyřicetiletý muž, kterému zmizel motocykl značky Simson. Muž vnikl na částečně oplocený pozemek areálu podniku, následně se jedním z otvorů dostal i do budovy, kde se mu zalíbil právě tento již zmíněný stroj. Majiteli tak vznikla škoda ve výši 25 tisíc korun, zloději naopak hrozí poměrně tvrdý trest, neboť se krádeže dopustil v době nouzového stavu. „Pokud dojde k jeho dopadení a prokáže se u něj vina, hrozí mu až osm let pobytu za mřížemi,“ upozorňuje mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

U Velké Bukové se střetly dvě Octavie

Na katastru obce Velká Buková došlo 19. prosince k dopravní nehodě, kterou způsobila čtyřicetiletá řidička vozu Škoda Octavia. Žena jela směrem z Roztok na Nezabudice, když chtěla odbočit vlevo na již zmíněnou obec, avšak nedala přednost protijedoucí Octavii. Její řidič už nestačil nijak zareagovat a došlo k čelnímu střetu. „Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, dechové zkoušky na přítomnost alkoholu byly negativní a škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun,“ doplnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.