Řídil pod vlivem drog

Rakovník - Rakovničtí policisté zastavili na Vrchlického náměstí v Rakovníku řidiče vozidla peugeot. Ten sice předložil policistům veškeré dokumenty spojené s řízením vozidla, stejně tak dopadl test na alkohol, ovšem test na jiné návykové látky dopadl pozitivně. „Muž policistům sdělil, že prvního listopadu ve večerních hodinách užil pervitin a extázi. Podrobil se i lékařskému vyšetření. Řidičský průkaz mu byl na místě zadržen policisty, stejně tak mu byla zakázána další jízda,“ sdělila podrobnosti mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že prvosledová hlídka řidiče zastavila třetího listopadu. 

Na kluzkou silnici doplatil řidič nákladní soupravy

Roztoky - Ten pravý podzim sice ještě úplně nenastal, policisté ovšem varují před spadaným listím a jehličím na silnicích. K nehodě došlo v Roztokách na silnici II/236 ve směru Zdice Roztoky. Osmadvacetiletý řidič nákladní soupravy mercedes podle předběžného šetření nepřizpůsobil jízdu stavu a povrchu vozovky. „Při sjíždění z kopce a v levotočivé zatáčce dostal se svým vozidlem smyk. Následně sjel do příkopu, kde se převrátil na bok. Ke zranění nedošlo, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Policisté škodu spočetli na 100 tisíc korun,“ informovala policistka Michaela Richterová. 

Vjel na skvrnu od nafty. Auto skončilo na střeše

Kolešov - Hrozivě vypadající nehoda na silnici Jesenici Žatec v katastrálním území Kolešova se naštěstí obešla bez zranění. Jednašedesátiletý řidič při projíždění levotočivé zatáčky vjel na skvrnu od nafty. Následně dostal smyk, skončil s vozem v silničním příkopu, vozidlo se pak převrátilo na střechu. Podle mluvčí rakovnické policie Michaely Richterová byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. K nehodě došlo druhého listopadu v 16.20 hodin.

Pozor na zvěř na silnicích

Rakovnicko - Pokud vyjíždíte na silnice po setmění, raději uberte plyn. Zejména v lesních úsecích kvůli migraci lesní zvěře. Dopravní policisté ke střetům automobilu se zvěří vyjíždí docela pravidelně. „V pondělí například řidiči vozidla značka toyota na silnici mezi obcemi Pšovlky a Senomaty vběhl před vůz srnec. Řidič nestihl zareagovat a zvíře srazil. Škoda na automobilu činí 30 tisíc korun,“ popsala jednu z několika nehod policistka Michaela Richterová. Policisté v těchto případech nabádají k nezmatkování. „Rozhodně nedoporučujeme strhnout řízení, ale zvíře srazit, aby nedošlo ke srážce například s protijedoucím vozidlem a tedy nehodě s fatálnějšími důsledky,“ sdělila Michaela Richterová. 

Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

Rakovník - K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek kolem 18:00 v Plzeňské ulici v Rakovníku. Řidič osobního vozu zde na přechodu pro chodce poblíž marketu Albert srazil ženu. Ta utrpěla velmi těžká zranění. Na místo byl povolán vrtulník, který ženu transportoval do jedné z pražských nemocnic. "Nehodu policisté vyšetřují," sdělil Deníku Zdeněk Chalupa ze středočeské policie.