Po nehodě řidič ujel
Řevničov – Škoda 50 tisíc korun na nákladním vozidle značky Man. To způsobil neznámý řidič, který v pondělí kolem 5.30 hodin jel po silnici I/6 ve směru Řevničov – Praha. V pravotočivé zatáčce pak vjel do protisměru, kde bokem narazil do právě jedoucího nákladní vozu, který řídil jednapadesátiletý řidič. „Nehoda se obešla bez zranění, alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Druhý řidič z místa nehody ujel,“ dodala policistka Michaela Richterová.

Kdosi odcizil motorku Simson
Lužná – Z prostranství před restaurací v ulici 9. května v Lužné odcizil neznámý pachatel motocykl značky Simson. K odcizení mělo dojít od 18. hodiny 5. dubna do 17.30 6. dubna. Jedná se o starší typ motocyklu zelené barvy. „Škoda činí deset tisíc korun,“ dodala mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Za volantem neměl co dělat
Kolešov – Na silnici mezi obcemi Kolešov a Strojetice zastavila prvosledová hlídka policie pětadvacetiletého řidiče s vozidlem Peugeot. Policisté následně lustrací zjistili, že řidič neměl za volantem co dělat, jelikož má soudem vyslovený zákaz řízení do ledna roku 2021. „Muže vyzvali k orientační dechové zkoušce, která byla negativní. Následně se muž ještě podrobil testu na jiné návykové látky. Test byl pozitivní. Muž doznal, že užil pervitin,“ dodala policistka Michaela Richterová.

Chodce pod vlivem alkoholu srazilo neznámé vozidlo
Skryje – Policisté pátrají po neznámém řidiči, který měl v neděli krátce před čtrnáctou hodinou srazit v obci Skryje sedmatřicetiletého chodce. Řidič po nehodě z místa ujel. Chodec utrpěl zranění nohy a byl převezen k ošetření do rakovnické nemocnice. „Chodec nadýchal 2,21 promile alkoholu, u řidiče nelze alkohol vyloučit. Prosíme svědky nehody, aby se ozvali na tísňovou linku policie,“ doplnila informace policistka Michaela Richterová.

Blíží se další policejní akce
Rakovník – O velikonoční prodloužený víkend vyrazí policisté v plném nasazení na silnice, a to nejen na Rakovnicku. Bezpečnostně-dopravní akce se uskuteční v termínu od 17. – 22. 4. a primárně bude zaměřena na řidiče pod vlivem alkoholu, ale také na dodržování maximální povolené rychlosti, používání bezpečnostních pásů či dětských sedaček a podobně.