„Nakonec se nejednalo o nic vážného, pouze o spálené jídlo v remosce,“ uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje Petr Svoboda. Na místo byla přivolána také posádka rychlé zdravotnické pomoci a policisté. „Žena se nejspíš nadýchala kouře, proto byla převezena do rakovnické nemocnice. V tomto měsíci se u ní přitom nejednalo o první takovou událost," sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová. 

Redakci Rakovnického deníku se podařilo zjistit, že již před dvěma týdny tatáž žena způsobila podobnou nehodu s rychlovarnou konvicí. Podle některých svědků prý žena měla dokonce vyhrožovat tím, že pokud ji někdo bude chtít vystěhovat, že bytový dům zapálí. 

Opilý řidič dětské čtyřkolky narazil do stojícího vozu. Z místa nehody ujel

K netradiční dopravní nehodě došlo 24. ledna ve večerních hodinách v obci Kounov. Způsobil ji čtyřicetiletý řidič dětské čtyřkolky, který při jízdě obcí nezvládl na rovném úseku komunikace vlivem nepřiměření rychlosti a předchozím požití alkoholu řízení, vjel k levému okraji komunikace, kde narazil do stojícího vozu Citroen. Po střetu řidič čtyřkolky odjel směrem na Mutějovice, kde sjel na pole. Tam byl dohledán svědkem dopravní nehody, který zavolal na linku 158. Po příjezdu policistů byl muž vyzván k dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem 2 a půl promile alkoholu v dechu. „Řidičský průkaz řidič zadržen nebyl, neboť jej nepředložil. Následně mu byla zakázána další jízda a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí v případě odsouzení trest na šest měsíců až tři léta,“ upozorňuje mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Škoda byla vyčíslena na 22 tisíc korun.

Očkování proti koronaviru na Slovensku
Britská mutace covidu je v ČR nejméně v šesti krajích, upozornil zdravotní ústav

Nezvládla prudkou zatáčku a skončila ve vratech

Až vrata zastavila jízdu šestačtyřicetileté řidičky, která vjela se svým vozem Opel z Havlíčkovy do Lišanské ulice, avšak při projíždění prudké levotočivé zatáčky nezvládla řízení vozu, vjela vpravo mimo komunikaci a následně narazila do elektrických vrat domu. „Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, ke zranění nedošlo a škoda na vratech a vozidle byla vyčíslena na 150 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.