Po havárii zůstala řidička zaklíněná za volantem. „Havarovaného vozu si všiml kolemjedoucí řidič, který zavolal záchranné složky a vzhledem k lehčímu zranění byla žena převezena do rakovnické nemocnice,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová. Ještě předtím, než byla vyzvána k dechové zkoušce, se žena doznala, že před jízdou pila alkohol, což potvrdily i naměřené hodnoty. Škoda na vozu i sloupku se vyšplhala na 23 tisíc korun. „Žena je nyní podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem jiné návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí půl roku až tři roky za mřížemi,“ doplnila policejní mluvčí.

S vozem skončila na střeše

V neděli večer došlo k dopravní nehodě na sinici I/6 v katastru Hořoviček. Sedmašedesátiletá řidička jedoucí z Plzně na Teplice při výjezdu z prudké pravotočivé začátky před nájezdem do levotočivé zatáčky dostala s vozem na mokrém povrchu smyk, vjela do protisměru a vůz se ze svahu převrátil na střechu.

„Na voze vznikla škoda za 62 tisíc korun, škoda na betonové propusti bude ještě vyčíslena. Dechová zkouška byla negativní a ke zranění osob nedošlo,“ doplnila policistka Michaela Richterová.

Mladík s autem narazil do sloupu

Až sloup zastavil vůz osmnáctiletého mladíka, který jel z Křivoklátu směrem na Písky, když během průjezdu pravotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, na konci zatáčky dostal smyk, vjel do pravého silničního příkopu, kde vůz narazil do sloupu telefonního vedení. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní a škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun,“ doplnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.