Plné ruce tak měli i profesionální hasiči ze stanice Rakovník, ale také dobrovolné sbory. Zpočátku vypadala situace na Rakovnicku oproti jiným regionům Středočeského kraje poklidně. Během dne však i na Rakovnicku došlo k několika dopravním nehodám. „Mimo jiné za Teskem sjel do příkopu kamion. Odtah zajistil majitel vozu,“ konkretizovala mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Hodinu před polednem vyrazili rakovničtí hasiči ke kruhovému objezdu na Zátiší. Zde pro změnu zůstal v bílé pasti uvězněn tahač. „Jednalo se o pětadvacetitunový tahač, návěs zůstal na silnici, zbytek ve škarpě. Rakovničtí hasiči však se svoji technikou neuspěli,“ informovala Kostková.

Vážnější nehoda se stala u Krupé. Cisterna s naftou zde uvízla na zledovatělé vozovce. „Kamion skončil předkem v příkopu. Na místo vyrazili rakovničtí profesionálové. Ani ti však s cisternou nepohnuli,“ řekla Kostková. K události došlo těsně před pondělní dvanáctou hodinou.

V Roztokách pro změnu dobrovolní hasiči pomáhali vyprostit z příkopu dvě osobní auta, a také jedno menší nákladní. Toto je jen stručný výpis zásahů nejen profesionálních, ale i dobrovolných hasičů.