Třiačtyřicetiletému vlakvedoucímu se i přes použití rychlobrzdy nepodařilo zastavit. Vlak najel do padlého stromu v kolejišti a došlo k vykolejení soupravy o dvou vagónech. Vedle drážních hasičů z Prahy Michle na místo vyjeli profesionální hasiči ze Stochova a z Berouna. Nehoda se obešla bez zranění. Ve vlaku nikdo kromě vlakvedoucího necestoval.

„Na místě byli také policisté z obvodního oddělení Roztoky, pracovníci z odboru systému bezpečnosti dráhy 
a z drážní inspekce, jež si celou věc ponechali ve své kompetenci," uvedla tisková mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Škoda se vyšplhala téměř na dvě stě tisíc korun.

V jednu hodinu čtyřicet pět minut padl strom přes silnici 
z Lužné na Rakovník u odbočky na Lužnou. Strom odstranili profesionální hasiči z Rakovníka.

V půl třetí v noci ve Bdíně spadl vyvrácený strom do drátů vysokého napětí. Obec byla chvíli bez elektrického proudu. Tady zasahovali hasiči ze Slaného.

V celém Středočeském kraji měli ale hasiči rušnou noc. Vyjeli celkem k osmapadesáti případům. „Naprostá většina událostí spadá do kategorie technická pomoc, kvůli které vyjížděly jednotky HZS Středočeského kraje spolu s dobrovolnými sbory v padesáti případech," řekl tiskový mluvčí Středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Nejvíce hasiče zaměstnalo odstraňování ulámaných větví a popadaných stromů na silnice, v několika případech na rodinné domy nebo rekreační objekty a také do drátů elektrického vedení.
Dvakrát zazněly poplachové sirény kvůli požáru po zásahu bleskem.