To, že přechod pro chodce nemusí být bohužel vždy bezpečným místem pro překonání vozovky, se opět potvrdilo. Přesvědčila se o tom v úterý odpoledne v Rakovníku čtyřiaosmdesátiletá babička. Na přechodu v Pražské ulici do ní vrazil ford.

Na vině sice bolestivého, ale naštěstí jen lehkého poranění chodkyně nebyl již zmíněný šestatřicetiletý muž z Klatovska, řidič Fordu Fiesta, nýbrž příliš rychle jedoucí devětadvacetiletý Rakovničan sedící za volantem Volkswagenu Passat. Za DI Rakovník popsal policista Jan Majdan: „Ford zastavil předpisově před přechodem a dával přednost chodcům. Za ním jedoucí volkswagen nedodržel bezpečnou vzdálenost, nestačil včas zareagovat a narazil zezadu do fordu.“ Ford byl nárazem odmrštěn na přechod, přímo na přecházející ženu.

Žena byla záchranáři odvezena k vyšetření na chirurgii rakovnické nemocnice s podezřením na zhmoždění ruky. Lehčí poranění si z kolize odnesl i řidič fordu. Ten ale ošetření od záchranářů nepožadoval. Alkohol byl jako viník srážky u obou řidičů dechovou zkouškou vyloučen. Škody byly spočteny na 95 tisíc korun.