V prvním měsíci letních prázdnin museli dopravní policisté vyjíždět k celkem 72 dopravním nehodám, zatímco před rokem se jich událo 62. Kromě toho řidiči způsobili celkem škodu ve výši 10,4 milionu korun. To je nárůst oproti roku 2018 o téměř 7,6 milionu korun.

„Do této statistiky se promítla nehoda na železničním přejezdu u obce Příčina, kde se srazila dodávka s osobním vlakem. Vlak po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel ze třímetrového srázu. Škody činí více než 5,1 milionů korun,“ vysvětlila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Připomínáme, že při nehodě zemřela spolujezdkyně a dalších sedm lidí bylo zraněno. Řidič na svůj trest čeká ve vazbě.

Mezi nejčastější příčiny nehod zaviněných řidiči motorového vozidla patří způsob jízdy. Takto zavinili řidiči v červenci 31 nehod, což je o tři méně oproti červenci předchozího roku. „Patří sem například telefonování, psaní SMS zpráv, mailů, ale také například ladění rádia,“ upřesnila policistka. Dalším nejčastějším viníkem nehod je vysoká rychlost.

Pozor by se řidiči měli dávat neustále na lesní zvěř. Právě zvěř je druhým viníkem dopravních nehod. Jen letos v červenci zavinila zvěř 28 nehod, před rokem to bylo dvakrát méně.