Byl čtvrtek na počátku května, hodinky ukazovaly půl hodiny před osmou večer. Ilja a Radek, záchranáři ze stanoviště v Novém Strašecí, měli v sanitce jedoucí po dálnici D6 pacienta, kterého převáželi do kladenské nemocnice. Cesta byla klidná a nic zvláštního se neodehrávalo. Až do chvíle, kdy si záchranáři všimli, že je něco špatně v protisměru: auto havarované mimo dálnici. Sanitka přidala na tempu – ale jen proto, aby se co nejrychleji dostala na místo, kde se bude možné otočit. Na místě se ukázalo, že ač ještě není osm, u nehody se objevili opravdu v hodině dvanácté. Nebo už snad je pozdě?

Zprvu se situace nejevila dobře. Žena uvnitř byla v bezvědomí, nedýchala a ani srdce jí netlouklo. Ihned ji vyprostili z auta a zahájili resuscitaci; současně prostřednictvím operačního střediska nechali přivolat lékaře a vyslat i vrtulník s další lékařskou posádkou. Ještě v době, kdy tyto posily dorazily na místo, se situace neměnila: resuscitace pokračovala, avšak pacientka nereagovala. Až po 15 minutách její srdce začalo opět pracovat. Následně ji helikoptéra přepravila do motolské nemocnice v Praze.

Nyní záchranáři mohou konstatovat: tenhle příběh měl dobrý konec. S potěšením jejich sdělení komentovala na sociální síti Michaela Čermáková. „Jeli jsme okolo, když resuscitovali… Jsem šťastná, že se paní podařilo zachránit,“ napsala na facebooku, přičemž připojila i slova poděkování. Podobně se s uznáním vyjádřili i další komentující. Třeba Helena Haramulová: „Díky záchranářům, jsou to borci.“