Vážná dopravní nehoda se stala ve středu 10. ledna zhruba hodinu po poledni na silnici nedaleko rybníka Kracl na Rakovnicku. Podle středočeské policejní mluvčí Michaely Richterové tam havaroval tahač s cisternou.

„Řidič jel od Rudy směrem na Rakovník, když ze zatím nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde se tahač s cisternou převážející hydroxid sodný převrátily na střechu,“ uvedla Richterová.

Řidič zůstal zaklíněný v kabině tahače, odkud ho vyprostili hasiči. Jak Deníku potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková, muž na místě následkem závažných zranění zemřel.

close Tragická nehoda cisterny u Rudy na Rakovnicku. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Tragická nehoda cisterny u Rudy na Rakovnicku.

Zasahující hasiči musí na místě řešit únik hydroxidu sodného z cisterny. Podle mluvčího středočeského hasičského záchranného sboru Tomáše Bakaláře byla unikající chemikálie zajištěna do záchytných nádrží a z cisterny přečerpávána do sudů. „Byla povolána náhradní cisterna, do níž byl hydroxid sodný přečerpán,“ uvedl Bakalář.

Hydroxid sodný je chemická látka, dříve známá jako louh sodný, která se používá v řadě průmyslových odvětví, také v domácnostech například k čištění odpadů.

Silnice zůstala do večerních hodin zavřená. Objízdné trasy vedly od Nového Strašecí na Řevničov a v dalším směru přes řevničovské nádraží, kde policie odkláněla dopravu.