Neuvěřitelné štěstí a navíc pořádná dávka lidské odvahy zachránily seniorovi v sobotu odpoledne život.

Řidič auta, který byl po havárii uvězněn v kabině vozu, měl opravdu namále. Auto, které okamžitě začalo hořet, viděla jako první žena, která jela kolem a jala se důchodce vyprostit. Manévr to byl ale složitý, auto navíc hořelo čím dál víc a hrozila jeho exploze. Ani to zachránkyni neodradilo. Po silnici za chvíli přijel i další šlověk, který rovněž nemeškal a přispěchal na pomoc.

Jak potvrdil vyšetřovatel kladenských hasičů, kteří byli zanedlouho přivoláni k nehodě, dvojice seniora skutečně zachránila v poslední chvíli.

"Opravdu to bylo za pět minut dvanáct, jinak by ten člověk v autě uhořel. Chtělo to skutečně velkou dávku odvahy obou zachránců. Přinejmenším muž, který seniora nakonec z vraku auta vytáhl, si určitě zaslouží obrovské poděkování. Jistě by nebylo od věci toho člověka nominovat na Cenu Michala

Velíška, která se uděluje každoročně lidem, kteří udělali něco významného pro záchranu druhých," řekl vyšetřovatel kladenské HZS, Jiří Pospíšil.

Více k nehodě sdělila policie.

"Dopravní nehoda vozidla Škoda Felicia se stala v sobotu krátce před čtrnáctou hodinou. Auto řídil muž (1926) z Kladenska. S vozem, sjel mimo komunikaci a čelně narazil do stromu. Po střetu začalo vozidlo hořet.

Kolemjedoucí lidé mu pomohli, tudíž mu zachránili život a příčina nehody je v šetření. Pán byl vzhledem k věku převezen do kladenské nemocnice k vyšetření, jinak na místě nejevil nějaké známky zranění. Zkouška na alkohol byla negativní," dodala k případu kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.