Na parkovišti v ulici Mezi Hřbitovy zastavila prvosledová hlídka osobní vůz Alfa Romeo, který řídila šestatřicetiletá žena. Mířila do Sadové ulice. Při kontrole byl u řidičky proveden test na přítomnost alkoholu, který se ukázal jako pozitivní - s výsledkem přes 1,70 promile. Hlídka po řidičce chtěla druhý test, ale žena nasedla do vozu a policistům ujela.

Pokračovala do ulice Sadová, kde pravým zrcátkem narazila do zaparkovaného vozu Subaru. Poté v téže ulici zaparkovala a šla domů. „Policisté přijeli na místo vzápětí, ale nemohli se na ni již dozvonit s tím, že řidička jim nechala všechny doklady, takže celou situaci s ní poté ještě řešili,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Škoda na autech byla vyčíslena přibližně na 13 tisíc korun.

O rok starší řidičku hlídka zastavila v ulici Dukelských hrdinů. Žena předložila na vyzvání všechny doklady kromě řidičského průkazu. „Řekla, že ho nemá u sebe. Dechová zkouška byla negativní, ale test na drogy ukázal pozitivní výsledek na pervitin. Řidičce tedy byla zakázána další jízda,“ sdělila Michaela Richterová. Policisté navíc lustrací zjistili, že řidička má zákaz řídit motorová vozidla, a to již od roku 2014 a od té doby si řidičské oprávnění neobnovila. „Je tedy dost možné, že šest let jezdila bez řidičáku,“ dodala mluvčí.