Hodinu pak čekal, zachycen dole na prostředním pilíři, než-li si ho všimli náhodní kolemjdoucí a přivolali pomoc. Záchranu na Křivoklátsku odstartovalo před půl devátou hodinou večerní telefonické oznámení: „Ten člověk krvácí a je na pilíři mostu, který se klene nad řekou Berounkou v lomu ve Zbečně."

Na místo dorazili mimo jiné i roztočtí policisté, kterým muž sdělil, že jel po mostě na kole. Chtěl se prý vyhnout šroubu v jeho dřevěné podlaze a přitom ale narazil do zábradlí, kterým propadl. „Těsně minul pásový dopravník kamene a dopadl do řeky k prostřednímu pilíři," popsala mluvčí policie Michaela Richterová.

Z nebezpečné pasti ho zachránili místní hasiči, kteří pro něho dojeli na člunu. Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík dodal: „Na místě byli také profesionální hasiči z Rakovníka, Stochova a dobrovolní ze Sýkořice a Zbečna." Záchrana trvala necelou půlhodinku. Mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová k jeho zranění konkretizovala: „Utrpěl poranění hlavy a odřeniny. Poté, co byl na místě ošetřen záchranáři, byl sanitou odvezen do rakovnické nemocnice na chirurgii."

Policisté při prošetřování události zjistili, že se dotyčný dostal na most ve směru od Sýkořice, kde prý navštívil místní restauraci. „Tam vypil několik piv a panáků vodky," konkretizovala Michaela Richterová.Následná dechová zkouška na alkohol pak u něho nebyla žádným překvapením.Vyšla pozitivní s výsledkem přes dvě promile alkoholu.

Náhodní svědci dramatické události nočního Křivoklátska lidově popsali: „Byl nalitý jako brok a prostě propadl mezi zábranami. Kdybyste viděla, odkud a kam padal, tak řeknete, že to za normálních okolností prostě nemohl přežít. Měl ale prostě kliku. Snad to pro něho bude do budoucna poučením."