Jak jsme vás již v pátečním deníku informovali, nehoda se stala ve čtvrtek, deset minut po jedenácté hodině. Podle předběžného šetření policistů řidič nákladního auta Renault s podvalníkem na převoz zemědělské techniky jel od Senomat na Rakovník. Nerespektoval funkční výstražné znamení na přejezdu a vjel na něj.

V tu chvíli přijížděl od Rakovníka osobní vlak Regia. Auto narazilo do přední části vlaku. Po nárazu pokračovalo vlevo mimo komunikaci. Odtud se řidiči podařilo vyjet a od nehody ujel směrem na Rakovník.
Při srážce se nikdo nezranil. Alkohol u strojvedoucího vyloučila dechová zkouška. Škoda byla odhadnuta na pět set šedesát tři tisíce korun. Z vlaku unikaly pohonné hmoty, rakovničtí hasiči se snažili úniku zamezit.

Pravděpodobného viníka nehody, třiačtyřicetiletého muže, policisté vypátrali díky svědkům. Ti ho viděli stát u garáží, naproti sídlu rakovnických hasičů. Jeho průjezd městem v jedenáct hodin dvacet tři minut zaznamenaly také kamery.

Řidič však zavinění dopravní nehody popírá. Doznal jen to, že vyjel ze Senomat i to, že stál u garáží, ale dále si není vědom, že by zavinil dopravní nehodu. Josef Haramule z Dopravního inspektorátu v Rakovníku k události dodal:

„Míra zavinění je předmětem dalšího šetření. Žádáme proto svědky nehody, aby se přihlásili na dopravním inspektorátu na čísle 974 880 251, nebo na lince 158."