Před policisty a především před zodpovědností prchal páteční nocí jedenapadesátiletý řidič. Marně. Před muži, jež představují zákon, neunikl.
Byl pátek, krátce po desáté hodině večerní, když na služebně roztockých policistů zazvonil telefon: „V příkopě u Pustovět je opuštěná, havarovaná felicie.“

A skutečně, poblíž odbočky na Rakovník a Městečko nedaleko Pustovět našli policisté škodovku zející prázdnotou. Okamžitě začali propátrávat terén v jejím okolí. Především ve směru jízdy na Rakovník. Hledali posádku auta. Jedna z lesních cest vedoucích k lašovickému vlakovému nádraží je posléze zavedla do míst zvaných Marvánky, které se nacházejí kousek od odbočky na Nový Dům.

A právě necelý kilometr před odbočkou se na muže zákona usmálo štěstí. Uviděli opuštěnou postavu. Bylo zřejmé, že se jedná o prchajícího řidiče. „Přeběhla mi srna přes cestu a já musel strhnout řízení. Právě proto jsem vjel do příkopu,“ popsal kolizi policistům muž. Následovala dechová zkouška na alkohol, která odhalila 1,74 promile a opakovaná 1,69 promile alkoholu v jeho dechu. „Řidič je v této chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. S výsledkem testu souhlasil a lékařské vyšetření ani odběr krve nebo moči nepožadoval. Byla mu pochopitelně zakázána další jízda, jeho řidičský průkaz byl zadržen,“ doplnil René Černý.