Na silnici ve směru od Karlových Varů na Prahu u obce Hořesedly, havaroval osmačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia. „Řidič dojel nákladní vozidlo, které chtěl předjet a při tom přehlédl nezjištěné auto, které ho již předjíždělo,“ uvedl zástupce vedoucího dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller. Řidič strhnul řízení vpravo a dostal smyk, který nezvládl a havaroval v pravém silničním příkopu. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Celková škoda na automobilu činila pětatřicet tisíc korun.


K další dopravní nehodě došlo v katastru obce Kolešov. Čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Volkswagen jel od Žatce na Jesenici. „Při vjetí na horizont dojel automobil značky Peugeot a díky mokrému povrchu nedokázal včas zastavit a zezadu do něj narazil,“ sdělil Heller. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Celková škoda na vozidlech činila pětašedesát tisíc korun.
Podle statistik dopravního inspektorátu došlo za měsíc duben na Rakovnicku k sedmnácti nehodám, což je o devatenáct méně než v minulém roce. Celkové škody se letos pohybují okolo 1,5 milionu korun.