Řidič Peugeotu jel ve čtvrtek krátce před půlnocí směrem na Prahu, když při projíždění mírné levotočivé zatáčky před Řevničovem vjel částečně do protisměru a narazil do protijedoucího kamionu. „Auto bylo vymrštěno do pravého silničního příkopu, nákladní souprava zůstala stát na komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče osobního vozidla, který byl převezen do krajské nemocnice, řidič nákladní soupravy vyvázl bez zranění,“ přiblížila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Škoda na obou vozidlech byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun. Příčina nehody je stále v šetření dopravní policie.

O něco lépe dopadly dvě řidičky, které bouraly během středečního odpoledne. Jedna z nich jela ve směru z Rynholce do Nového Strašecí, kde kolem čtvrté hodiny nejspíš nepřizpůsobila rychlost stavu komunikace, dostala smyk a vjela mimo vozovku. „Vůz Škoda Octavia se přetočil na levý bok a zůstal částečně na komunikaci. Šedesátiletá řidička utrpěla spíše lehčí zranění, byla ošetřena v nemocnici a poté propuštěna. Dechová zkouška byla negativní a škoda na vozu byla vyčíslena na 40 tisíc korun,“ sdělila Michaela Richterová.

O půl hodiny později došlo k havárii na silnici I. třídy č. 27 před Jesenicí v katastru obce Drahouš. Osmapadesátiletá řidička osobního vozu Ford dostala při projíždění pravotočivé zatáčky smyk, vjela do protisměru a následně do příkopu. Auto se převrátilo na střechu a ještě narazilo do stromu. „Řidička naštěstí vyvázla jen s lehkým zraněním. Záchranáři ji ošetřili a odvezli do rakovnické nemocnice, kde ji poté propustili. Dechová zkouška byla opět negativní a škoda na vozidle byla vyčíslena na padesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.