Osmačtyřicetiletý řidič z Kladenska si krátce před šestou večer vyjel ve Škodě Felicie směrem od Sýkořice do Zbečna. Alkohol zřejmě ovlivnil jeho řidičské schopnosti, protože pravým bokem svého vozidla zachytil o levý bok Fiatu zaparkovaného u silnice. Muž ve škodovce však nezastavil a pokračoval dál.

Policisté ho ale vypátrali . Na stopu je přivedli dva svědkové, kteří událost oznámili na lince 158. Hlídka objevila poškozenou Felicii před restaurací U Blínů. Dechová zkouška prokázala u řidiče alkohol. Nadýchal od jedna celá šedesáti osmi do dvou dvaceti promile alkoholu.

„Protože naměřené hodnoty byly rozdílné, byl nařízen odběr krve. To však muž odmítl," zkonstatoval Zdeněk Fišer z Dopravního inspektorátu v Rakovníku.

Přiznal ale, že alkohol popíjel celý den. Dále tvrdil, že auto neřídil a že seděl na místě spolujezdce. Svědci se však shodli, že muže viděli pobíhat v kšiltovce kolem vozu. V autě pak podle jejich výpovědi jel pouze řidič v kšiltovce bez spolujezdce. Policisté případ nadále prošetřují. Domnělému řidiči byl namístě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Nikdo se při nehodě nezranil. Na zaparkovaném Fiatu vznikla škoda odhadem pět tisíc korun, na Škodě Felicii za deset tisíc korun.

Podruhé opilý řidič převrátil auto na střechu. Vylezl z něj bez úhony na zdraví. Zranil se až při vyšetřování nehody, kdy zavrávoral a upadl na záda.

Třiatřicetiletý muž z Rakovnicka skončil se svým vozidlem Fiat ZX na střeše na silnici mezi Olešnou a Rakovníkem, kousek od odbočky do Fojtíkovy ulice.

V pondělí, ve tři čtvrtě na jednu odpoledne se vydal na cestu po požití alkoholu a léků z Kněževsi, přes Chrášťany a Olešnou do Rakovníka. Nepřizpůsobil rychlost. Vyjel nejprve do pravého příkopu. Tam se Fiat převrátil na střechu.

Při nehodě muž utrpěl lehké zranění, pouze pohmožděniny a odřeniny. Přesto se však dostal do nemocnice. Zřejmě ho přemohl alkohol a požité léky. Proč, vysvětlil Zdeněk Fišer z Dopravního inspektorátu v Rakovníku: „Při vyšetřování dopravní nehody řidič zavrávoral, spadl na záda a udeřil se do hlavy. Proto jsme mu přivolali záchranku."

Záchranáři zraněného odvezli do nemocnice v Rakovníku. „Dále muž odmítl dechovou zkoušku i odběr krve," doplnil Fišer. Na vozidle vznikla škoda za deset tisíc korun. Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka. Uklidili místo nehody a udělali protipožární opatření.