Rakovničtí policisté pátrají po viníku havárie, která se odehrála ve středu v brzkých ranních hodinách na parkovišti před marketem Tesco.

Pachatel ujel

Zatím neznámý řidič zde nabořil auto jedné ze zaměstnankyň marketu. Za rakovnickou dopravní policii doplnil Ladislav Heller: „Nabourána byla Toyota Yaris. Kdosi vůz poškodil aniž by událost oznámil majiteli či policii, proto touto cestou žádáme o spolupráci případné svědky střetu. Volejte buďto na telefonní číslo 158 nebo na skupinu dopravních nehod 313 513452. Děkujeme.“

Obrňák

Ladislav Heller v této souvislosti upozornil na fakt, že řidiči často vyjedou v těchto dnech, kdy jde zemí sněhová kalamita a mrazivé počasí, aniž by auto na cestu řádně připravili. To se jim pak ale často nevyplatí.

„Příčinou častých nehod v tomto období bývá nedostatečná viditelnost řidičů z aut na silnici. Zamrzlá okna aut je třeba dobře očistit od ledu a sněhu. Nezřídka se bohužel na silnici potkám s řidičem, který si na předním skle vyškrábe v ledu pouze malé kolečko a dívá se pak z auta ven jak z obrňáku. Nemůže samozřejmě dobře sledovat dopravní situaci. Narazit může jak do jiného auta tak i do chodce a když je sněhová vánice tak může sjet i do příkopu nebo ze srázu. Je to naprostá nezodpovědnost,“ zdůraznil Ladislav Heller.

Stejně tak by měli zkontrolovat střechy svých návěsů také řidiči nákladních aut. Kusy ledu, které mohou nekontrolovatelně spadnout na silnici před za ním jedoucí osobní vůz mohou způsobit neštěstí. “Je na osobní zodpovědnosti každého řidiče jak k těmto připomínkám postaví,“ uzavřel Ladislav Heller.

Podobná příhoda se nedávno stala řidičce Věře, která jela po silnici z Rudy na Rakovník: „Byl to mžik. Najednou mě pře levým kolem přistál velký kus ledu, který sletěl ze střechy návěsu kamiony. Podařilo se mi zamanévrovat tak, že se to obešlo bez bouračky, ale to jen díky tomu, že za mnou nejelo žádné auto, a že mi led nerozbil kolo nebo dokonce čelní sklo!"