V pondělí odpoledne jela osmačtyřicetiletá žena ve voze Suzuki, po silnici druhé třídy č. 236, a to od místa zvaného „Myší díra“ směrem na Lány. Řidička ale nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky, po projetí pravotočivé zatáčky dostala na rovném úseku smyk a vjela na pravou krajnici. Chtěla se vrátit zpět na silnici, ale dostala se do protisměru, vjela mimo silnici a narazila do velkého pařezu, od kterého se vůz odrazil na strom a zůstal na střeše.

Řidičce přispěchal na pomoc oznamovatel nehody, který zavolal záchrannou službu. Na místo dorazily dvě posádky záchranné služby – velká sanita a lékař ve voze Rendez Vous.

Vlaky mají prořídlý jízdní řád
Ubylo cestujících, ubudou vlaky. S platností od pátku

„Řidička byla zaklíněna pod volantem při vědomí. Utrpěla poranění hrudníku a zasahující lékaři u ní měli podezření i na poranění páteře. Po ošetření a zajištění proti pohybu byla uložena do tlakové matrace a transportována letecky do nemocnice v Motole,“ přiblížila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. „Alkohol u řidičky byl negativní a škoda na vozidle byla vyčíslena na 90 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Další, kdo nepřizpůsobil rychlost stavu silnice, byl dvacetiletý řidič, který jel v neděli ve směru od Lubné na Rakovník. V ulici V Lubnici v levotočivé zatáčce při přejíždění železničního přejezdu na lehce zasněžené vozovce dostal smyk. Vjel vpravo mimo komunikaci, kde prorazil oplocení firmy. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 80 tisíc korun, na poškození 25 tisíc Kč. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní, ke zranění nedošlo,“ sdělila Michaela Richterová.

Taneček kolínských zdravotnických záchranářů o tom, jak se chovat v aktuální koronavirové situaci.
VIDEO: Do rytmu poučení se zavrtěli i kolínští záchranáři