K dopravní kolizi došlo v místech končícího vodorovného dopravního značení – podélná čára souvislá. Nehoda se stala pravděpodobně tak, že  Škoda Felicia, kterou řídil padesátiletý muž, předjížděla  Škodu Favorit řízenou  šestasedmdesátiletým řidičem. Když byla tato dvě vozidla na stejné úrovni, začal řidič Favoritu z dosud nezjištěného důvodu najíždět vlevo a přejel částečně do protisměru. Osobáky se střetly zrcátky. Felicie dokončila předjíždění a asi po sto metrech plynule zastavila u pravého okraje komunikace.

Řidič Favoritu ale pokračoval v jízdě v levém jízdním pruhu až k horizontu, odkud se v protisměru blížilo nákladní auto vezoucí prázdné plynové láhve. Jeho devětadvacetiletý řidič strhl řízení vlevo, aby zabránil čelní srážce.
Přesto i po tomto manévru došlo ke střetu pravé přední části nákladního vozidla a pravé přední části Favoritu, který byl odmrštěn vlevo do stromu, do něhož narazil čelně. Senior z Favoritu byl s lehčím zraněním z místa nehody převezen do rakovnické nemocnice k ošetření. Odsud byl následně propuštěn.

Tisková mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová dál popsala: „Ošetřený muž došel na výslech na Dopravní inspektorát v Rakovníku, kde při podávání vysvětlení k nehodě zkolaboval. Ihned mu proto byla přivolána lékařská pomoc a následně byl převezen do jedné z pražských nemocnic."
Přítomnost alkoholu vdechu byla u všech účastníků vyloučena dechovou zkouškou.
Celková škoda přesáhla téměř 140 tisíc korun českých.