Do neoploceného areálu pro kamiony v Rynholci poblíž rašeliniště si tři muži ve věku dvacet sedm, třicet čtyři a třicet pět let přišli v úterý, ve čtvrt na šest večer pro kovové součástky jednoho z kamionů.

Ukradené věci naložili do vozidla Renault Laguna a prchali po místní cestě z místa činu. Sedmadvacetiletý řidič zřejmě příliš spěchal a zazmatkoval při výjezdu na karlovarku.

Potkal se s nákladním vozidlem s návěsem. Silnice má ale v těchto místech pouhé tři a půl metru. Řidič v Renaultu se nejprve rozhodl vyhnout se zleva. Ihned zjistil, že se tam nevejde, proto se snažil vyhnout vpravo.

Řidič náklaďáku na jeho počínání reagoval opačně. Po vzájemném kličkování se vozidla nakonec střetla levými částmi. Tři muži z osobního vozidla utekli, ale ne daleko. Zadržela je ostraha objektu.

Přivolaná policejní hlídka se na místě dočkala hned několika překvapení.

„Řidič Renaultu nadýchal žádná celá dvanáct a žádná celá deset setin alkoholu, potvrdilDaniel Prchal z Dopravního inspektorátu v Rakovníku.

Při kontrole v evidenci policisté zjistili, že řidič má udělen zákaz řízení motorových vozidel. K tomu se muž přiznal ještě před lustrací.

Pak policisté ještě objevili kradené kovové součásti ve vozidle. „Pachatelé svým jednáním způsobili škodu v hodnotě padesát devět tisíc pět set korun,“ vyčíslil škodu René Černý, tiskový mluvčí rakovnické policie.

Sedmadvacetiletý řidič z Kladenska bude navíc stíhán za přečin maření úředního rozhodnutí.