O velkém štěstí může hovořit řidič fiatu, na jehož auto dopadl sloup veřejného osvětlení. Řidič vyvázl bez zranění.

Neuvěřitelná havárie se stala pár minut po poledni v Prokopově ulici v Rakovníku. Sedmačtyřicetiletý řidič polské národnosti projížděl po Plzeňské ulici směrem od Pavlíkova v nákladním automobilu Renault s návěsem. Zatočil do Prokopovy ulice, aniž by respektoval dopravní značku zákaz vjezdu nákladních aut.

Při odbočování porazil návěsem sloup veřejného osvětlení právě ve chvíli, kdy z protisměru přijížděl pětadvacetiletý řidič z Lounska v dodávce Fiat Ducato. Následovala velká rána.

Martin Bohuňovský, vedoucí skupiny dopravních nehod v Rakovníku, doplnil: „Celková škoda na vozidlech a sloupu dosáhla padesáti tisíc korun. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, alkohol u řidičů nebyl prokázán.“

Dodejme, že se nehoda stala v úseku s velmi komplikovanou dopravní situací. Z důvodu rekonstrukce mostu v Nádražní ulici a následné objížďce zde byla změněna přednost vozidel v jízdě. Řidiči často zapomínají, že nejedou po hlavní silnici a s prudkým bržděním na poslední chvíli zabrání střetu.

„Každou chvíli se tu řeší nějaké pomačkané plechy, které se ani nehlásí,“ shodují se obyvatelé přilehlých domů. Objížďka komplikuje vůbec celou situaci ve městě. V dopravních špičkách se nedá městem téměř projet.