Policisté nejprve vyjížděli v 9:30 hodin na silnici II/227 v Rakovníku, kde 36letý řidič osobního vozidla Volkswagen pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a narazil do před ním jedoucího vozidla Škoda, které vlivem dopravní situace muselo zastavit. „Oba řidiči byli lehce zraněni a převezeni do rakovnické nemocnice k ošetření. Dechová zkouška u obou mužů vyloučila požití alkoholu před jízdou,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Krátce před 11. hodinou pak policisté vyjížděli do Krušovic. Řidič vozidla BMW viděl kolonu stojících vozidel, kterou chtěl předjet. Ve stejnou chvíli tak učinila i jedna řidička před ním a došlo mezi nimi ke střetu. „18letý řidič po střetu ještě narazil do dopravní značky a s vozidlem skončil v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění a dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu,“ doplnila policistka.

K další, tentokrát drobné, nehodě došlo u benzínové čerpací stanice v ulici Pražská v Rakovníku. Při vyjíždění z parkovacího místa narazil řidič osobního vozidla Ford do zaparkovaného osobního vozidla Škoda Fabia.

Poslední z nehod se stala po 17. hodině v obci Roztoky na silnici II/236 ve směru od Berouna na Karlov. „Jednašedesátiletý řidič traktoru s přívěsem najel na krajnici, kde sjel z komunikace a převrátil se, řidič se dle jeho slov vyhýbal protijedoucímu vozidlu. I zde se obešla nehoda bez zranění, a i zde byla dechová zkouška u řidiče negativní,“ dodala Schneeweissová.

Přesné okolnosti, příčiny a míra zavinění účastníků u všech nehod jsou nyní předmětem šetření rakovnických dopravních policistů.