Policisté nejprve vyjížděli v 9:30 hodin na silnici II/227 v Rakovníku, kde 36letý řidič osobního vozidla Volkswagen pravděpodobně nedodržel bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a narazil do před ním jedoucího vozidla Škoda, které vlivem dopravní situace muselo zastavit. „Oba řidiči byli lehce zraněni a převezeni do rakovnické nemocnice k ošetření. Dechová zkouška u obou mužů vyloučila požití alkoholu před jízdou,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Ilustrační foto
Nehoda u Krupé: Po srážce s automobilem letěl pro motorkáře vrtulník

Krátce před 11. hodinou pak policisté vyjížděli do Krušovic. Řidič vozidla BMW viděl kolonu stojících vozidel, kterou chtěl předjet. Ve stejnou chvíli tak učinila i jedna řidička před ním a došlo mezi nimi ke střetu. „18letý řidič po střetu ještě narazil do dopravní značky a s vozidlem skončil v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění a dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu,“ doplnila policistka.

K další, tentokrát drobné, nehodě došlo u benzínové čerpací stanice v ulici Pražská v Rakovníku. Při vyjíždění z parkovacího místa narazil řidič osobního vozidla Ford do zaparkovaného osobního vozidla Škoda Fabia.

Ilustrační foto
Auto srazilo na přechodu pro chodce chlapce. Skončil v nemocnici

Poslední z nehod se stala po 17. hodině v obci Roztoky na silnici II/236 ve směru od Berouna na Karlov. „Jednašedesátiletý řidič traktoru s přívěsem najel na krajnici, kde sjel z komunikace a převrátil se, řidič se dle jeho slov vyhýbal protijedoucímu vozidlu. I zde se obešla nehoda bez zranění, a i zde byla dechová zkouška u řidiče negativní,“ dodala Schneeweissová.

Přesné okolnosti, příčiny a míra zavinění účastníků u všech nehod jsou nyní předmětem šetření rakovnických dopravních policistů.