Tragicky skončila v neděli v podvečer cesta mladého muže z Rakovnicka nedaleko osady Brant.

Pravděpodobně v důsledku rychlé jízdy nezvládl řízení Opelu Astra. „V pravotočivé zatáčce vjel s autem do protisměru, kde se opel odrazil od stromu a vylétl do vzduchu. Následoval obrat a pád na střechu,“ popsal havárii mluvčí rakovnické policie René Černý.

Záchranáři, kteří dorazili na místo, už bohužel nemohli pro řidiče nic dělat. „Náraz bohužel nepřežil. Utrpěl závažná poranění, kterým na místě podlehl,“ nezbylo než konstatovat primáři rakovnické záchranné služby Leoši Klikovi. Policistům ještě zbývá smutná povinnost zjistit, zda nešťastník nebyl pod vlivem alkoholu. „V případě byla nařízena soudní pitva,“ potvrdil policista René Černý.

O tom, že se auto muselo hnát po silnici od Brantu na Hostokryje šílenou rychlostí, svědčily stopy na místě nehody. „Například ulámané větve na stromě, které poukázaly na to, do jaké výšky se až auto vymrštilo po nárazu,“ doplnil René Černý.

Místní obyvatelé, kteří na místě neštěstí přihlíželi, se shodují v tom, že bylo veliké štěstí, že v okamžik kolize nikdo po silnici nejel, ani nešel. „Jel tak rychle, že by určitě s sebou smetl i někoho dalšího.“ Škoda na autě je 53 tisíc korun.

Velké štěstí měla osmadvacetiletá žena z Rakovnicka. V podnapilém stavu totiž nezvládla řízení a nabourala. Naštěstí skončila pouze s lehkým zraněním.
Nehoda se stala ve večerních sobotních hodinách u obce Branov. Podle šetření došlo k dopravní nehodě tak, že osmadvacetiletá řidička malého motocyklu jela po místní komunikaci ve směru od Nezabudic do kempu Višňová. Při sjíždění lesním úsekem vlivem požitého alkoholu nezvládla řízení a havarovala. Žena při jízdě neměla přilbu, a tak utrpěla otřes mozku a musela být ošetřena na místě. Celková škoda na motocyklu byla jeden tisíc korun.

JANA ELZNICOVÁ, ANETA KOCHOVÁ