Během minulého týdne bourali řidiči na Rakovnicku celkem čtyřikrát. Z toho tři havárie byly zaznamenány v uplynulém víkendu. Sníh na silnici způsobil potíže dvaadvacetiletému mladíkovi z Litoměřicka ve fordu a pětadvacetiletému mladíkovi z Rakovnicka v peugotu. Oba havarovali v neděli odpoledne, kdy na Rakovnicku hustě sněžilo.

Hředle

Peugot 406 jel ve směru od Hředlí na Krupou hodinu po poledni. Za dopravní inspektorát rakovnické policie popsal na první pohled ošklivě vypadající kolizi Ladislav Heller: „Muž za volantem nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, a ta k se stalo, že v levotočivé zatáčce dostalo jeho auto smyk. Vyletělo vpravo do příkopu a do do plotu rodinného domu od něhož se odrazilo zpět na silnici. Převrátilo se střechu a zůstalo ležet uprostřed cesty.“

Řidič i jeho třiadvacetiletá spolujezdkyně byli záchrankou odvezeni s lehčím zraněním k vyšetření do rakovnické nemocnice. Alkohol byl dechovou zkouškou u viníka havárie vyloučen. Škody na voze byly spočteny na 60 tisíc korun. Na oplocení dělají 5 tisíc korun.

Lišany

O hodinu poději vyjížděli nehodáři na silnici vedoucí z Rakovníka do Lišan. Jak již bylo naznačeno, mladý řidič ve fordu podcenil své schopnosti jel po zasněžené silnici příliš rychle.

Průběh dopravní nehody nám nastínil mluvčí rakovnické policie René Černý: „V tomto případě dostal řidič smyk na rovné cestě. Vlétl do protisměru a poté do levého příkopu kde jeho ford narazil čelně do stromu. Naštěstí vyvázl nezraněn.“

Dechová zkouška odhalila v jeho těle zřejmě zbytkový alkohol 0,13 promile. Škody dělají v tomto případě 60 tisíc korun.