Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se šestadvacetiletý řidič vozu Škoda Octavia, který mířil od Kněževsi směrem k Rakovníku, snažil kousek za městysem předjet nákladní soupravu. „Čelně se při tom střetl s protijedoucím seatem,“ uvedla policistka.

V seatu podle policistů cestovala dvaatřicetiletá žena s dítětem. Jak potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková, řidička utrpěla četná mnohočetná poranění. „Lékař musel na místě zajistit dýchací cesty pacientky a byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice. Tři hodiny po nehodě se ukázalo, že následky jsou tragické. Policie potvrdila, že žena svým zraněním podlehla. 

Další tři lidé byli po nehodě převezeni sanitkami do nemocnic. Rovněž do pražské vojenské nemocnice mířila devětadvacetiletá spolujezdkyně ze škodovky, která měla poraněnou pánev a kyčel.

Do rakovnické nemocnice odvezli záchranáři k vyšetření dítě řidičky seatu. Stejný byl i cíl sanitky s řidičem Škody Octavia, který měl pohmožděný hrudník.

Silnice u Kněževsi byla od třinácté hodiny zhruba do čtvrt na čtyři neprůjezdná.

Okolnosti dopravní nehody a její přesná příčina jsou předmětem dalšího šetření rakovnických kriminalistů. Ti u zemřelé nařídili soudní pitvu pro přesné zjištění příčiny smrti.