Nehodu podle předběžného šetření s největší pravděpodobností zavinil třiadvacetiletý TV řidič vozu Škoda Fabia, když začal v nebezpečném lesním úseku ve směru od Prahy na Řevničov předjíždět.

„Řidič předjížděl nešťastně v táhlé zatáčce, když se před ním objevil autobus, se kterým se následně střetl. Osobní automobil byl zcela zdemolován, autobus s cestujícími skončil v příkopu," přiblížil výsledky prozatimního vyšetřování Jaroslav Gebhart, vedoucí rakovnické kriminální policie.
V autobusu cestovalo čtyřiatřicet cestujících ze Spojených států amerických arménské národnosti. V České republice trávili dovolenou a včera se vydali směrem do Maďarska.

„Patnáct cestujících z autobusu je zraněných, z toho jeden těžce," podotkl ještě policista Jaroslav Gebhart.

Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek, a to z Rakovníka, Stochova, Slaného, Kladna a také dobrovolní hasiči z Řevničova.

„Na místo neštěstí vyjel také hasičský autobus ze Slaného, který cestující odvezl do hotelu v Praze, hasiči na místo dopravní nehody zavolali i psychologa," informovala Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů.

Zraněné cestující pak sanitní vozy postupně rozvezli do nemocnice v Rakovníku, Kladně a do pražské Motole. Kromě toho dobrovolníci ještě poblíž místa nehody utvořili rojnici a prohledávali terén, jestli se někde ještě nenachází zraněný cestující, který by vlivem šoku z místa nehody utekl.