Nešťastná nehoda se odehrála v neděli okolo 14. hodiny na trase Stochov – Nové Strašecí v katastru obce Rynholec v místech kde trať tvoří protisměrný oblouk. Vyděšený děvetapadesátiletý strojvedoucí z Chomutovska, který neměl šanci vlak zastavit, ihned volal rychlou záchrannou službu.

„Po čtrnácté hodině vyjížděli záchranáři na Rakovnicku ke sražené ženě vlakem mezi Novým Strašecím a Stochovem. Na linku 155 volal strojvedoucí vlaku, který nahlásil, že na kolejišti srazil ženu. Lékař po příjezdu konstatoval její smrt, záchranáři již nemohli ženě pomoci, podlehla na místě smrtelným zraněním,“ sdělila tisková mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

K tragédii došlo v katastru obce Rynholec v místech kde trať tvoří protisměrný oblouk.

Na místo neštěstí byli přivoláni i středočeští hasiči. Více nám řekla tisková mluvčí Lenka Kostková: „Na tísňovou linku byla ve 14:06 nahlášena dopravní nehoda, kdy vlak srazil osobu v kolejišti.“ Na místo tak byli okamžitě posláni profesionální hasiči ze stanice Stochov, na místo tragédie dorazili i drážní hasiči ze stanice Kralupy nad Vltavou.

„Místo nehody bylo předáno drážním hasičům a jednotka stochovských hasičů se vrátila zpět na základnu,“ upřesnila informace tisková mluvčí Lenka Kostková. Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal: „Tu ženu spatřil strojvedoucí na vzdálenost sto metrů. Seděla v kolejišti. Začal brzdit a dávat výstražná znamení. Žena se v té chvlíli začala zvedat, ale i přesto následoval neodvratný náraz do těla, které odlétlo do pravého příkopu u kolejiště. Jednalo se o dvaašedesátiletou ženu z Rakovnicka.“

Dle námi zjištěných informací to byla žena, která trpěla dlouholetou, špatně léčitelnou chorobou.