Pětičlenná posádka vozu pocházela z Kladenska, Rakovnicka a Prahy-východ. 

Na místo oznámení dopravní nehody se ihned sjely složky integrovaného záchranného systému, včetně dvou vrtulníků. "Dva mladíci a dvě dívky utrpěli těžká zranění a byli vrtulníky letecké záchranné služby a sanitními vozidly transportováni do nemocnice v Praze a v Ústí nad Labem. Do kladenské nemocnice byl převezen osmnáctiletý mladík se zraněním lehčího charakteru," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. 

Sedmnáctiletý mladík po transportu do nemocnice v Ústí nad Labem vzhledem k vážným zraněním zemřel téhož dne. Obě vážně poraněné osmnáctileté dívky v následujících dnech svým zraněním podlehly v pražských nemocnicích.

Jak potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, jedna osoba z posádky je stále hospitalizována. "Leží na Anesteziologicko-resuscitační klinice vinohradské nemocnice," řekl Kladenskému deníku v pondělí ve čtrnáct hodin odpoledne její mluvčí Lukáš Matýsek.

"Co bylo příčinou této vážné dopravní nehody je v tuto chvíli předmětem šetření. Všem účastníkům dopravní nehody byl odebrán biologický materiál. Technická závada nebyla na místě zjištěna. Pravděpodobně ani jeden z této pětičlenné posádky nepoužil při jízdě bezpečnostní pásy," dodala Šteinerová. 

Že mladí lidé nebyli připoutáni potvrzují i hasiči, kteří byli na místě nehody. Náraz totiž všechny vymrštil z auta. Na silnici jsou stále patrné stopy krve. 

Podle policejních stop na komunikaci je ještě i dnes na místě nehody zřejmé, že vozidlo od prvního vybočení ze směru jízdy se po silnici pohybovalo ještě zhruba 150 metrů. Kličkovalo, rylo krajnici a následně se několikrát přetočilo přes střechu.

Při tom patrně nepřipoutaní pasažéři vypadali ven z vozu. Auto dokončilo svoji dráhu na kraji lesa.

Úterý

Mluvčí vinohradské nemocnice v úterý krátce před polednem Kladenskému deníku potvrdil pondělní informaci, že jedna osoba, která také v autě cestovala, je stále hospitalizována na Klinice anesteziologicko-resuscitační. "Ke zdravotnímu stavu se dále nemůžeme vyjadřovat," řekl mluvčí vinohradské nemocnice Lukáš Matýsek.

POLICEJNÍ VAROVÁNÍ

Policie upozorňuje pravidelně řidiče, aby při usednutí za volant se plně věnovali jízdě a bezpečnostním předpisům a nepřeceňovali své schopnosti a jízdu vždy přizpůsobili stavu a povaze vozovky a daným podnebním podmínkám. Všichni řidiči by neměli zapomínat, že alkohol, drogy a ani jiné návykové látky za volant nikdy nepatří!

Policie neustále apeluje právě na řidiče začátečníky, kteří vlastní své řidičské oprávnění pouze několik měsíců, aby při svých jízdách nejen dodržovali bezpečnostní předpisy, ale především také nepřeceňovali své síly, používali bezpečnostní pásy a vždy se chovali ohleduplně ke všem účastníkům silničního provozu.

Vzhledem k tomu, že v současné době přichází podzimní a zimní období, kdy nastává proměnlivé počasí, policie uvádí pro řidiče několik zásadních upozornění, jak předejít k dopravním nehodám a haváriím:
1. bezpečné předjíždění - snížená viditelnost - ranní mlhy
2. bezpečná viditelnost -zapnutá světla - mlhy
3. dodržování rychlosti - kluzké silnice - napadané listí - náledí - sněhové přeháňky
4. kvalitní zimní pneumatiky - kluzké silnice - náledí a sníh 5. nepoužívání alkoholu a jiných omamných látek
6. všeobecná ukázněnost v silničním provozu.