K tragické nehodě došlo 17. ledna před 15. hodinou nedaleko Svojetína. 43letý řidič dodávky Renault, s nímž cestovalo pět spolujezdců, jel směrem na Svojetín, kde po projetí pravotočivé zatáčky, pravděpodobně předjížděl před ním jedoucí vozidlo, dostal smyk a s vozem skončil mimo silnici. Tam se dodávka přetočila přes střechu a skončila na pravém boku,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Záchranáři museli jednoho ze spolujezdců na místě resuscitovat. Po převozu do nemocnice však vážnému zranění podlehl.

Ledovka. Ilustrační foto.
Pozor, klouže to! U Svojetína zemřel spolujezdec při havárii dodávky

Řidič dodávky utrpěl lehké zranění, ostatní cestující vyvázli bez zranění.

Chodec nepřežil střet s osobním autem

Minulý čtvrtek, 11. ledna, nepřežil chodec střet s osobních autem. Nehoda se stala před sedmou hodinou večerní v Lubné.

„Podle prvotního šetření na místě policisté zjistili, že řidič osobního vozidla Volkswagen jel ve směru od Rakovníka na Lubnou, kde na tomto úseku před obcí Lubná, pravděpodobně přehlédl chodce, do kterého narazil,“ uvedla policejní mluvčí.

Chodec, který se pohyboval v pravém jízdním pruhu bez reflexních prvků, po střetu s osobním autem na místě podlehl vážnému zranění.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek 11. ledna před 19. hodinou u Lubné.
Další tragická nehoda: Řidič u Lubné přehlédl ve tmě chodce bez reflexních prvků

Testy na alkohol a drogy byly u řidiče osobního vozu negativní.

Převrácená cisterna s chemikálií zavřela silnici u Rudy

Den před tím, 10. ledna zhruba hodinu po poledni, havarovala na silnici mezi Rakovníkem a Rudou, poblíž rybníku Horní Kracle cisterna, která  převážela hydroxid sodný.

Řidič podle policie po projetí zatáčky z přesně nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a převrátil se s celou soupravou na střechu.

Hasiči museli řidiče z kabiny tahače vyprostit, ten bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel.

Zasahující hasiči museli na místě řešit také únik hydroxidu sodného. Podle mluvčího středočeského hasičského záchranného sboru Tomáše Bakaláře byla unikající chemikálie zajištěna do záchytných nádrží a z cisterny přečerpávána do sudů. 

Silnice zůstala do večerních hodin zavřená. Objízdné trasy vedly od Nového Strašecí na Řevničov a v dalším směru přes řevničovské nádraží, kde policie odkláněla dopravu.

Čelní střet senior nepřežil

K tragické nehodě vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku do obce Ruda také 4. ledna. Čelně se tu srazil osobní vůz s nákladním.

Řidič osobního vozu nepřežil střet s dodávkou.
Tragická nehoda v Rudě uzavřela tah na Strašecí. Řidič osobního vozu nepřežil

„Podle prvotního šetření na místě měl jet 85letý řidič automobilu Ford od Nového Strašecí na Rudu, kde v této obci z přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím nákladním vozem Renault,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Senior i přes okamžitou pomoc záchranářů svým vážným zraněním na místě podlehl. Šofér nákladního vozidla vyvázl bez zranění.

Okolnostmi a příčinami tragických nehod se policisté nadále zabývají.