A problémy měli znovu hlavně řidiči, kteří doplatili na kluzkou vozovku. Stejně jako řidič kamionu, který sjel se svým tahačem do příkopu, kde se následně převrátil na bok. Vše se odehrálo v lese u obce Ruda, jen několik málo metrů od rybníka Kracle.

„Řidič kamionu zavolal na tísňovou linku v pondělí v 5.30, a to hlavně kvůli tomu, že kamion měl plnou nádrž nafty a hrozil její únik do nedalekého chovného rybníka,“ informovala Lenka Kostková, mluvčí středočeských hasičů, a dodala: „Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z Lužné. Žádné provozní kapaliny naštěstí neunikly.“

Doprava u Rudy tak byla omezena, jelikož na místě zasahovala vyprošťovací služba. „Místo jsme předali policii a vrátili se na základnu,“ dodala Kostková.

Problémy s dopravou byly v pondělí ráno také u Krušovic, ale i v Pavlíkovských vršcích či tradičně v CHKO Křivoklát, kde se nesmí kvůli ochraně přírody solit.

Na kluzkou vozovku doplatil již v pátek řidič nedaleko hotelu Dvůr Míče. „Hasiči z Rakovníka řidiče rozpínacím zařízením vyprostili z auta a následně jej předali do péče zdravotníků. Hasiči provedli ještě protipožární opatření,“ řekla Lenka Kostková.