Jejich zapůjčený Mercedes Sprinter (dopravní přibližovadlo kapely Hradní Duo), s láskou přezdívaný Hrabus, nabouralo v Kuštově ulici před vojenskou správou jiné auto, jehož řidič z místa nehody ujel.

Naboural Hrabus!

Za účastníky pronásledovací anabáze popsal Milan Zimmermann: „Zaparkujeme v Kuštovce a stoupáme kvůli náledí neuvěřitelně pomalu a opatrně do Krokovy ulice, když zaslechneme zvuk vysoko vytočeného motoru. Dole pod námi v ulici zahlédneme šmouhu auta a uslyšíme ránu. 'Ty vole, to je naše auto!' zařveme skoro současně a kloužeme se, jak nejrychleji to jde, zpátky do Kuštovky. Hned je vidět dílo zkázy. Hrabus je nabořený na levý předek, nárazník, světlo, blinkr a pachatel téhle zkázy ujel!“

Pátrání

Koledníci se okamžitě dali do propátrávání všech přilehlých ulic, ale nikde nikdo. Nezbývá nežli přivolat policejní hlídku. Ta si ovšem dává načas, neboť počasí toho dne přineslo nehod požehnaně. „Lidé na autobusové zastávce u TOSu popisovali vůz jako černý nebo tmavě zelený s xenonovými světly a potvrdili, že jel jako prase. Na křižovatce stojí auto známých – Drahoňovských – a ti se ptají, co se stalo. A pak okamžitě také vyjíždí pátrat po nabouraném autě,“ uvedl dále Milan Zimmermann. Jasné bylo, že dotyčný vůz musí mít nabouraný levý předek a otěr bílé barvy.

„Popojížděli jsme od parkoviště k parkovišti a doslova rentgenovali očima zde zaparkovaná auta. Občas jsme dokonce vyběhli ven a ptali se hloučků na zastávkách. Byla to poněkud směšná situace vzhledem k tomu, že jsme na sobě měli kostýmy tří králů a na hlavách koruny,“ popisoval Milan Zimmermann. Zlom v pátrání přináší Radek Drahoňovský.

Zlom v případu

Cesta posádku jeho vozu zavedla k jednomu z rakovnických závodů, kde bylo hledané auto zaparkováno. „Radek nám ukázal na digitálním foťáku nabouraný předek a poznávací značku. Zavolali jsme tedy opět policii s tím, že jsme pachatele objevili. Zanedlouho přijela hlídka, která si dotyčného nechala vyvolat ven z továrny a ten se ke všemu přiznal. Celá věc se nakonec řeší přes euroformulář jako nehoda do sto tisíc,“ konstatoval Milan Zimmermann.