Dispečink linky 155 na místo vyslal po šesté hodině čtyři sanitní vozidla, lékaře ve voze rendez – vous a leteckou záchrannou službu. Mluvčí Středočeské záchranné služby Tereza Vojtová popsala : „Po příjezdu na místo záchranáři ošetřili tři středně těžce zraněné osoby, které pak převezli do nemocnic v Kladně, Rakovníku a pražském Motole. Nikdo nebyl ohrožen na životě, vrtulník letecké záchranné služby byl z místa odvolán."

Na místě srážky dvou osobních aut, dvou dodávek a autobusu zasahovali rakovničtí hasiči. Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková uvedla: „Jednu osobu bylo nutné z vozu vyprostit, dvě osoby byly pořezané od skla a odlomků." Většinou šlo o poranění hrudníku a hlavy.
Neštěstí zavinil pravděpodobně dvaadvacetiletý řidič dodávky s přívěsem z okresu Plzeň – sever, který jel ve směru od Karlových Varů. Nehoda se stala na rovném úseku silnice, kde je v současné době zúžení se signalizačním zařízením. Mluvčí policie Lenka Křišťálová uvedla: „Na semaforu byla červená, která vytvořila kolonu vozidel."

Řidiči nákladních aut, kteří se neměli kde na silnici otočit a museli tedy zůstat stát poblíž místa havárie, se shodli: „Byla to hrozná rána. Je to vteřina, špatné rozhodnutí, nesoustředěnost a vidíte pak ty následky."
Zatím není ještě zcela zřejmé co se stalo. „To je předmětem vyšetřování. Buď si řidič dodávky s přívěsem všiml kolony na poslední chvíli, nebo začal pozdě brzdit. Každopádně strhl řízení, aby nenarazil do kolony a vylétl do protisměru. Tam ale čelně narazil do vozu Hyundai a dodávky. Setrvačnou rychlostí pak narazil ještě do autobusu a pick-upu."

Podle dopravních policistů řidič dodávky nerespektoval dopravní značení snížení rychlosti z důvodu zúžení vozovky a naboural do kolony vozidel.

U všech řidičů byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. Objížďka byla zřízena směrem na obce Nesuchyně a Krupá. V 7.40 hodin přijela odtahovka a v 8.15 hodin náhradní autobus. V 9 hodin odtahovka odváží poškozený autobus, hasiči vyprošťují poslední vůz. Poté byla uzavírka silnice ukončena. Další foto nehody najdete na webu Rakovnického deníku.