Na motorce seděli dva mladíci ve věku šestnáct a sedmnáct let z Rakovnicka. Za Dopravní policii Rakovník popsal Daniel Prchal: „Sedmnáctiletý řidič se plně nevěnoval řízení, a tak motorka skončila v silničním příkopu."
Mladší spolujezdec totiž dostal nápad, že by mohl řidiče poškádlit větvičkou ze stromu. A tak se mu ji snažil zasunout pod přilbu. Což se kamarádovi pochopitelně nelíbilo, a tak se otočil, následkem čehož motorka sjela do silničního příkopu. „Řidič byl odvezen do rakovnické nemocnice, kde byl hospitalizován. Jeho spolujezdec po ošetření, nemocnici opustil," doplnil Daniel Prchal. Škoda na motorce je 30 tisíc korun.

Ve stejnou dobu, tedy v sobotu v pět hodin večer, nezvládl řízení motocyklu Honda šestapadesátiletý muž z Rakovnicka v katastru obce Malinová. „Otočil se dozadu na svoji osmadvacetiletou spolujezdkyni a motorka sjela vpravo mimo cestu přímo do potoka. Žena byla odvezena s lehkým zraněním do rakovnické nemocnice," uvedl Daniel Prchal. Škoda na motorce je v tomto případě 20 tisíc korun.