Z pátku na sobotu vyjížděli rakovničtí policisté k pěti haváriím lehčího rázu. Patřila sem i ta z Lán. Devatenáctiletý mladík z Mělnicka jel ve svém citroënu od Křivoklátu na Slovanku. U obce Lány projížděl příliš rychle kruhovým objezdem. Silnice zde byla mokrá po silném dešti. Vjel vpravo na obrubník a ocelové zábradlí. Kolize se naštěstí obešla bez zranění. Alkohol byl dechovou zkouškou vyloučen. Škoda: 30 tisíc korun.

Od sobotního večera už byla situace o něco závažnější.

Jedenapadesátiletá žena z Prahy, řidička Škody Octavia, přijela ke křižovatce v obci Žďár od Podbořánek a mířila na Jesenici. Zastavila, aby dala přednost jiným vozidlům, ale zřejmě přehlédla renault, který ve stejný okamžik, kdy se opět rozjela, dorazil ke křižovatce od Jesenice. Následoval střet. Ona i čtyřicetiletý muž z Plzeňska, řidič renaultu, vyvázli z nehody bez zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u obou účastníků havárie negativní. Škoda 120 tisíc korun.

 Naštěstí jen lehké zranění utrpěla třiapadesátiletá žena z Plzeňska. Cestovala ve vozidle Hyundai spolu 
s dvaapadesátiletým řidičem a ročním dítětem. Auto s nimi vyjelo v mírné levotočivé zatáčce ze silnice do příkopu a čelně narazilo do vzrostlé třešně. Havárie se stala po sedmé hodině večerní v katastru obce Tlesky. Policistům řidič z Plzeňska řekl, že usnul. Žena byla odvezena do nemocnice v Plzni. Dítě, které sedělo v autosedačce, a muž byli nezraněni. Na místě zasahovali profesionální hasiči 
z Rakovníka a dobrovolní z Jesenice. Alkohol byl u řidiče dechovou zkouškou vyloučen. Škoda: 300 tisíc korun.

 Zpětným zrcátkem zavadil vůz BMW při objíždění o kolo, na kterém seděl devětapadesátiletý cyklista z Kladenska. Oba jeli 
v půl druhé v noci stejným směrem, a to po silnici od Rynholce na Nové Strašecí. Při střetu nebyl zraněn ani osmadvacetiletý řidič z Kladenska. Dechová zkouška na alkohol byla u obou negativní. Škoda:7 tisíc korun.