Jak potvrdila rakovnická policejní mluvčí Michaela Richterová, událost se stala v neděli 14. února okolo půl druhé odpoledne na čtyřramenné křižovatce v lokalitě zvané Na Šustně v katastru obce Krupá.

Devětapadesátiletý řidič Škody Octavia přijížděl z vedlejší silnice od Lišan. Přitom ale nedal přednost autu značky Ford Focus, které přijelo z hlavní silnice. To řídil dvaadvacetiletý mladík. Škodovka se s Fordem srazila. Její řidič ovšem nezastavil a pokračoval dál až na nedalekou čerpací stanici. Mladší z řidičů se chtěl s viníkem nehody domluvit, ten ale neměl zájem a odjel směrem do Krušovic.

Ucpaná dálnice D8 na Ústecku, 15. února 2021
Ucpaná dálnice D8. Kamioňáci čekají dlouhé hodiny u hranic s Německem

Řidič v nabouraném Fordu, kterému se naštěstí nic nestalo a auto zůstalo pojízdné, vyrazil proto za ním. Mezi tím už vyrozuměl policisty o tom, co se stalo. Pachatel mezi tím i se Škodovkou zajel až do garáže soukromého objektu. Mezi tím přijela na místo i policejní hlídka.

„Ta vyzvala řidiče nabourané Škody Octavie k dechové zkoušce. Přístroj ukázal hodnoty přes tři promile alkoholu v dechu. Poté už se řidič přiznal, že v dopoledních hodinách vypil láhev šampaňského. Na místě mu byl proto zadržen řidičský průkaz. U řidiče Fordu Focus byla dechová zkouška negativní. Způsobená škoda je 30 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.