I přestože už v ten moment svítila červená signalizační světla, řidič zariskoval a na koleje vjel. Jedna ze závor se proto zaklesla do střechy vozidla. Muž měl ale opravdu štěstí. Zabezpečovací zařízení zafungovalo v jeho prospěch, a závory povolilo. Muž proto z kolize na kolejích vyvázl bez zranění, pouze se škodou na svém autě, která včetně poškození závory činí asi 24 tisíc korun.

Řídil zdrogovaný a bez řidičáku  

Řevničov – Jen dva dny od sebe dělí případy, při kterých policisté na silnicích odhalili řidiči pod vlivem drog a bez řidičského oprávnění. Tento scénář měla také událost z úterního podvečera, kdy ve Smetanově ulici v Řevničově zastavila policejní hlídka 22letého muže, který na jejich výzvu předložil pouze zelenou kartu. Řidičský průkaz totiž neměl, a mít nebude až do července příštího roku.

Navíc řídil pod vlivem. Ne alkoholu, ale drog. Test na užití návykových látek měl pozitivní výsledek, načež se řidič přiznal, že o víkendu užil tabletu LSD. 

Jízda pod vlivem drog či alkoholu do 1 promile je však stále považována pouze za přestupek, přestože takových případů alespoň na Rakovnicku policie registruje poměrně vysoký počet. U užití drog a následnému usednutí za volant se navíc nerozlišuje, o jakou návykovou látku se jedná. 

Neukázněnému řidiči z tohoto případu tak sice hrozí až dva roky za mřížemi, ale to kvůli chybějícímu řidičskému průkazu.