Nepřiměřená rychlost, hazard a drogy… tato smrtelná kombinace zavinila včera před polednem těžkou havárii na karlovarce. Cestování tří mladých přátel z Prahy, usazených v renaultu skončila ve chvíli, kdy jedenadvacetiletý řidič začal na rovném úseku předjíždět jiné vozidlo. Mluvčí rakovnické policie doplnil: „Nezvládl ovšem řízení a auto skončilo v pravém silničním příkopu.“

Nejhůře byl na tom osmnáctiletý spolujezdec, který musel být s vážnými poraněními letecky transportován do pražské nemocnice v Motole.Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková dodala: "Osmnáctiletý mladík s těžkým otřesem mozku a podezřením na úraz břicha byl po ošetření transportován letecky na traumacentrum do motolské nemocnice. Dvacetiletý řidič utrpěl úraz hlavy a kyčle a u třetího pacienta měli záchranáři podezření na zlomeninu horní končetiny."

Oba zranění byli po kontrole zdravotního stavu a ošetření převezeni do kladenské nemocnice. Šokující bylo další zjištění. Řidič podstoupil zkoušku na drogy a v jeho těle byla prokázána přítomnost amfetaminu. Navíc tento mladý muž doznal, že byl před třemi dny zadržen jeho řidičský průkaz a důvodem bylo řízení pod vlivem omamných látek. U muže byl nařízen odběr krve a rozhodnuto bude až po celkovém prošetření.