VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s Danielem Jakubským organizátorem workoutových závodů

V Rakovníku se vůbec poprvé uskuteční závody SWR BATTLE. Na co se můžete těšit? Jak náročný je tento sport? A co si pro vás pořadatelé připravili? Zeptejte se přímo hlavního organizátora. Odpovídat bude ve středu od deseti hodin.

On-line rozhovor s Danielem Jakubským organizátorem workoutových závodů

Daniel Jakubský na workoutovém hřišti v Rakovníku

Tento rozhovor byl ukončen dne 17.6.2015
DOTAZ: ahoj, proc necvicis nohy?
ODPOVĚĎ:Ahoj Vojto, nohy samozřejmě cvičíme, stejně jako celé tělo.
DOTAZ: Cau, prave rozjizdim novej bussiness v Rakovniku, tak jsem se chtel zeptat, jestli muzu pouzit hriste jako distribucni misto.
Dik

Petr
ODPOVĚĎ:Ahoj Petře, hřiště je majetkem města, takže svůj dotaz svěřuj spíše tam. Pokud bys chtěl cokoliv zařídit od nás, kontaktuj nás na facebooku, nebo přímo mě do zpráv.
DOTAZ: Ahoj,
naposledy, kdyz jsem cvicila se svym pritelem, tak jsem cela natrhnuta, neznas nejaky pripravky nebo tipy na regeneraci? Vy sportovci jste pry naskubli porad. Pa Lucka
ODPOVĚĎ:Ahoj Lucko, sportovní výživu bych ti doporučil pouze pokud se danému sportu budeš věnovat profesionálně, jinak myslím, že nejsou potřeba. Důležité je mít správně rozložený trénink, více regenerace a kvalitní spánek. Pokud bys chtěla s čímkoliv poradit, neváhej zajít na náš trénink, se vším ti rádi poradíme.
DOTAZ: Cau, snazim se nabrat na svalech, hodne jim, ale asi nemam spravny jidelnicek. Mas nejaka doporuceni? V mem jidelnicku se vyskytuje hodne bilkovin, zelezo atd. ale asi to neni dost.
ODPOVĚĎ:Ahoj, každý člověk je individuální, ale obecně platí jíst hodně masa, zeleniny, bílkovin a sacharidů. Co se týče tréninku, pokud chceš nabrat svaly, doporučuji tréninky s přidaným závažím. Především kliky, dipy, přítahy a dřepy. My tyto tréninky cvičíme a výsledky jsou znát.
DOTAZ: Cau, asi si slysel, ze me ted ceka delsi dovolena, i presto, ze jsem doktorem, jidelnicek neni ma silna stranka. Potreboval bych rychle zesilit a nabrat telesnou hmotu. Nejake tipy? Dekuji
ODPOVĚĎ:Ahoj, pokud máš možnost zkus kontaktovat odborníka na stravu, v Rakovníku jsou v každé posilovně. Pokud nechceš utrácet, tak na internetu je plno kvalitních článků, podle kterých se dá jídelníček sestavit. Strava je však jen polovina úspěchu a tu druhou si musíš odmakat cvičením. Pokud chceš více rad, stav se k nám na hřiště a se vším ti poradíme.
DOTAZ: Ahoj Dane, muj nej nej kamarade,
Jak se dari? Mam strasne problemy se svym telem. Cpu do sebe same bagety, energaky, hamburgery a jine (ne)dobroty. Je nejaka zdravejsi varianta techto jidel? Nemuzeme se mi stat, ze kdybych presel na zdravou stravu, ze to bude pro telo obrovsky sok a mohlo by to vest k ruznym onemocnenim? Chtel bych nabrat svaly a byt jako Dan Bilzerian (i stejne holek).

Diky tvuj nej nej kamarad
Kuba
ODPOVĚĎ:Ahoj Kubo, mám se skvěle. Tvé problémy jsou určitě důsledkem tvé stravy, pokud nezměníš jídelníček, tvé problémy se budou jen stupňovat. Zkus tyto nezdravé potraviny nahradit něčím zdravějším. Začni postupně, ať tě změna moc neodradí. Nejdůležitější je však vytrvat a nevrátit se zpět k nezdravému jídlu. Pokud zařadíš do svých návyků i pravidelný trénink, vše půjde snáz a postupem času uvidíš výsledky. Holky se jen pohrnou. Kdybys chtěl další rady, napiš.
DOTAZ: Zítra ve 2?
ODPOVĚĎ:Ahoj Marku, určitě budu na hřišti a dáme si do těla.
DOTAZ: Co je to vlastně workout? Mohu tento sport provozovat i přesto, že mám problémy s klouby. Navíc bych potřeboval shodit menší nadváhu.
ODPOVĚĎ:Ahoj Lukky, street workout je cvičení s vlastní vahou. Tréninky se skládají především ze základních cviků, jako jsou kliky, přítahy, dipy (kliky na bradlech) a dřepy. Pokud tyto cviky nezvládáš, vůbec nevadí, ke každému z těchto cviků existují lehčí varianty, kterými se postupně dostaneš k plnohodnotným cvikům. Za sebe mohu říct, že street workout je jedno z nejzdravějších cvičení a jejím pravidelným cvičením posiluješ tělo a zvyšuješ tak svou kondici a snižuješ zatížení kloubů. Pokud chceš další rady do začátku, stav se na jeden z našich tréninků a se vším ti poradíme. Přeji hodně vytrvalosti.
DOTAZ: Zdravím vás, mnohokráte jsem uvažovala, že bych si zašla zacvičit na hřiště. Ale nevím, jaké cviky se dají cvičit. Je možné vás někde zastihnout, nebo někoho jiného, kdo by mi případně poradil?
ODPOVĚĎ:Ahoj Petro, určitě tě moc rádi uvidíme na některém z našich tréninků. Na trénincích se domlouváme přes facebook skupinu street workout Rakovník. Tréninky jsou veřejné, zdarma a pro lidi kteréhokoliv věku a fyzické kondice. Stačí jen přijít a nebát se na cokoliv zeptat, dělá nám radost, když má někdo zájem a chce se sebou něco dělat. Brzy na viděnou a hodně štěstí v začátcích.
DOTAZ: V čem se bude konkrétně v Rakovníku závodit? A bude se moci třeba zapojit i veřejnost?
ODPOVĚĎ:Ahoj Mirku, závodit se bude ve dvou disciplínách. První z nich je Sets and reps, což je disciplína základních cviků, jako jsou kliky, přítahy a dipy (kliky na bradlech) a jde vždy o jejich maximální počet. Tyto cviky budou striktně kontrolovány porotou. Další z disciplín je Freestyle, což je volný styl na hrazdě. Každý ze soutěžících dostane určitě čas a za tento čas musí předvést to nejlepší, co umí. Disciplína je rozdělena do váhových kategorií a výkony jsou hodnoceny portou podle daných kritérií. Máme i kategorii dívek, která však není rozdělena na váhové kategorie. Vše ohledně soutěže se dozvíš na naší události a na facebookové stránce Street Workout Rakovník. Díky a rádi tě uvidíme, ať už jako soutěžících nebo jako diváka.
DOTAZ: Proč je lepší cvičit na tomto hřišti, než chodit do posilovny. Přibíráte mezi sebe i nové členy? A jaká jsou kritéria.
ODPOVĚĎ:Ahoj Honzo, kritéria nejsou žádná a členy přibíráme neustále. Stačí pouze chtít se sebou něco dělat a vydržet u toho. Rozdíl oproti posilovně je především v tom, že cvičení s vlastní váhou, neboli Kalistenika, je daleko zdravější a neničí se u ní svaly a klouby. Pokud chceš dokázat pracovat se svým tělem a zvládnout cviky, nad kterými se tají dech, street workout je pro tebe jasná volba. Neváhej nás kontaktovat a stavit se na některý z našich tréninků.
DOTAZ: Jak moc je nutné cvičit, aby člověk na sobě poznal nějaké zlepšení? A jak moc jsou tréninky náročné. Je vhodné toto cvičení doplňovat jiným sportem?
ODPOVĚĎ:Ahoj Jano, street workout je jako doplněk k jinému sportu přímo ideální. Plno vrcholových sportovců cvičí tento sport, jen pro něj mají jiný název, například Kalistenika, která je hodně podobná street workoutu. Vše záleží na tvých cílech, pokud chceš mít dokonalé tělo a zvládnout i náročné prvky, pak doporučuji cvičit pravidelně, například 5x do týdne. Tréninky jsou náročné, jak jen sama budeš chtít, ale z naší zkušenosti, kdy na trénink přišli malé děti, až po starší otce od rodin, jsou tréninky vhodné pro kohokoliv. Pokud chceš s tímto sportem začít a chceš s ním poradit, neváhej přijít na některý z našich tréninků. Moc rádi tě uvidíme.
DOTAZ: Jaké jsou vaše koníčky? Dodržujte nějakou speciální stravu?
ODPOVĚĎ:Ahoj Dušane. Mým hlavním koníčkem se stal street workout, kterému se věnuji opravdu hodně. Jinak rád chodím běhat, jezdit na kole a rád si zahraju kterýkoliv druh sportu. Stravu dodržuji a rád o ní získávám nové a nové informace, kterých je opravdu všude plno. Dokonce na toto téma píši svou bakalářskou práci. Myslím, že strava je opravdu základ, i když necvičíte.
DOTAZ: Ahoj Dane, jakou práci ti dalo zorganizovat takové závody? Kolik očekáváš lidí? Workout se stal v poslední době hodně oblíbený, a to především pro diváka na kukačku, fakt je to moc hezký, když to někdo umí. Kolik rakovnických závodníků uvidíme?
ODPOVĚĎ:Ahoj Míro, práce s organizací je opravdu spousta. Vše plánujeme přibližně 3 měsíce. Naštěstí máme tým, ve kterém je plno schopných lidí a rádi se vším pomáhají. Jmenovitě Jirka Krob, Filip Truhlář a Míša Janíčková a samozřejmě plno dalších, bez nich bych to opravdu nedal. Lidí očekáváme spoustu, ale to se dá jen těžko odhadovat. Závodníci přijedou z celé republiky a i ze Slovenska, odkud přijede i tým Workout Fanatics. Souhlasím s tebou, street workout se stal v poslední době velmi oblíbený a myslím, že se v nejbližší době máme opravdu na co těšit. Úroveň českého a slovenského workoutu jde opravdu nahoru a kluci zvládají čím dál tím náročnější cviky. Za Street workout Rakovník budou soutěžit 4 závodníci. Dík za dotaz a budu se těšit na závodech.
DOTAZ: jaké disciplíny se účastníš a jak by si chtěl skončit?
ODPOVĚĎ:Ahoj Andreo, já se zúčastním obou disciplín, sets and reps i freestylu. O umístění mi nejde, ať už se umístím na jakémkoliv místě, budu spokojen. Vše se bude konat v přátelském duchu a daleko víc než o umístění, jde o to si akci pořádně užít. A myslím, že stejně tak to má většina soutěžících.
DOTAZ: Zdravím kluci, je moc fajn, co tady v Rakovníku děláte. Bude to vhodné i pro maminky s dětma, bude se to líbit i jim? Bude v areálu nějaké občerstvení nebo doprovodný program?
ODPOVĚĎ:Ahoj Marti, děkujeme za pochvalu. Akce je určitě vhodná pro kohokoliv, snažíme se zajistit kvalitní zázemí jak pro soutěžící, tak pro diváky. Občerstvení určitě bude a doprovodný program bude opravdu pestrý. Celou akci jsme pojali ve stylu pouličních sportů a tak se můžete těšit na vystoupení Street dance, parkour, bmx show, boxu a samozřejmě i street workoutu. Budeme moc rádi, když přijdeš s celou rodinou, určitě bude co k vidění.
DOTAZ: Kdo z vašeho týmu je nejlepší a mohl by v budoucnu šlapat na paty špičce ČR? Řadíš se mezi favority i ty sám? Do kolika hodin ty závody budou?
ODPOVĚĎ:Ahoj Koki, za mě jsou nejlepší určitě Jirka Krob a Filip Truhlář, kteří rozhodně mají potenciál se v budoucnu účastnit velkých soutěží. Ostatně uvidíš sám na závodech. Já osobně se mezi favority neřadím, úroveň v České republice je opravdu vysoká. Závody budou přibližně do 17:30, přibližný program máme v události, ale vše je jen orientační.
DOTAZ: Ahoj Dane, jak je narocny tento sport? Co to je ten ten sets n' reps? Muzu se taky zucastnit a vyzkouset si nejaky ty triky?
ODPOVĚĎ:Ahoj Kubo, vše záleží na tom, jaké jsou tvé cíle. Sets and reps je disciplína, která se skládá z těchto tří cviků: kliky, dipy (kliky na bradlech) a přítahy. Jde vždy o to udělat maximální počet opakování se správnou technikou. Pro začátek bude lepší si vše vyzkoušet a natrénovat, zúčastnit se můžeš příští rok. Budu se těšit.
DOTAZ: ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se těšíš na závody a jak probíhaly přípravy. Kolik očekáváte závodníků? Zda to byly spíš nervy pořádat takto velkou akci pro tolik lidí nebo to šlo lehce.
ODPOVĚĎ:Ahoj Adél, na závody se těším hrozně moc. Přípravy probíhali přibližně 3 měsíce, ze začátku jsme si s klukama řekli, že by bylo fajn udělat nějakou akci pro Rakovník a podpořit tak tento nový sport. Akce nabrala trochu větších rozměrů, když se nám podařilo sehnat podporu od Českého svazu street workoutu a Rakovnického deníku, za což jim moc děkujeme. Počet závodníků se dá těžko odhadovat, ale málo jich nebude, sám jsem zvědavý. Nervy to určitě byly, v době pořádání jsem absolvoval zkouškové období, tak o to bylo vše náročnější, ale se vším mi pomohli lidi z týmu, za což jim ještě jednou moc děkuju. Rádi tě uvidíme na akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT