VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s Martinem Tvarůžkem

Ptejte se Martina Tvarůžka, podnikatele, hracího kouče HBC Rakovník na vše, co vás zajímá.

On-line rozhovor s Martinem Tvarůžkem

Martin Tvarůžek, HBC Rakovník

Tento rozhovor byl ukončen dne 17.6.2015
DOTAZ: Že si nikdy nehrál s lepším centrem viď?? :D
ODPOVĚĎ:Bujóne, opravdu jsem nehrál s rychlejším centrem. Máš v těch nohách fakt rakety, jako měl Pavel Bure. S lepším nevím, ale s rychlejším jsem opravdu určitě nikdy nehrál! :D
DOTAZ: Děláš si zálusk na trenéra roku?? :D :D
ODPOVĚĎ:Myslím, že letos jsou karty rozdány jasně. Buď mně můžou dát rovnou sošku nebo tu anketu mohou zrušit...:)
DOTAZ: Podle té fotky co tu máš, jsi si to s Kolínem užíval asi nejvíc co?? :D
ODPOVĚĎ:Je to rok stará fotka. Soupeřova obrana si se mnou nevěděla rady, tak mě museli šimrat...Dvakrát příjemný to nebylo!
DOTAZ: Tak jak letos? Bude se v Rakovníku konečně hrát první liga? Kdy se dá čekat rozhodnutí? Nebo se rekonstrukce dělala jen tak?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

letos se již určitě bude v Rakovníku hrát první liga. Není na co čekat. Regionální liga, kterou jsme letos hráli, určitě přijde o další dva tradiční týmy. Takže klesne její úroveň. Když už jsme si to podruhé vyhráli, tak letos do toho půjdeme. Vše si ještě odsouhlasíme na čtvrteční radě týmu, ale je to téměř stoprocentní rozhodnutí.
DOTAZ: Martine, gratuluji vám k vítězství. Jak jste jej oslavili? Prý noc byla v retro docela dlouhá ...
ODPOVĚĎ:Dobrý den Hanko,

děkuji za gratulaci. Vítězství jsme oslavili řádně. Nejdřív se o nás dobře postarali kluci z rakovnické Šalandy na Tyršáku (pivo a grilovaná krůta zajištěna), a poté jsme se vydali do Retra. Tam jsem náš triumf pořádně zalili a oslavili! Ano bylo to dlouhá a bujará noc..:)
DOTAZ: Chystají se nějaké hráčské změny či posílení týmu pro případ postupu do první ligy? Nebo bude Rakovník i nadále hrát druhou ligu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

nějaké posily do Rakovníka opravdu chystáme. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Ale jinak všeobecně náš tým je složen z kluků z Rakovníka, kteří mají zkušenosti s nejvyšší hokejbalovou soutěží. Pokud se budeme scházet na tréninky v počtu jako při letošním play - off, nemám o našem působení ve vyšší soutěži žádné pochyby.
DOTAZ: Martine, v podzimních komunálních volbách jsi byl na kandidátce hnutí Msto pro vás? Budeš kandidovat i v dalších volbách? Proč si se rozhodl kandidovat? Sleduješ místní politické dění?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Filipe,

pro kandidování do hnutí Město pro Vás mě oslovil Míra Koloc. Na kandidátce se objevila jména místních lidí (doktorů, podnikatelů, učitelů), kterých si vážím a máme podobné názory na problematiku týkající se chodu našeho města a všeobecně se v hodně věcech shodneme. Proto jsem souhlasil s mým zařazením.
Místní politické dění sleduji po očku, bud v novinách nebo na sociální síti. Na současné zastupitelstvo mám svůj názor a nechtějte po mně, abych se o něj dělil...
DOTAZ: Martine, měli jste před play off nějaký speciální rituál?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Kláro,

speciální rituál máme každý rok stejný. Někdo si neholí vousy (pokud mu rostou - třeba jako mně), někdo si nabarví hlavu a nechá si tam namalovat Raka (třeba jako Míra Dědek Tlustý). Každopádně letos jsme si ještě řekli, že si před každou začínající sérií vyholíme hlavu na pankáče. Docela jsme to dodržovali a přineslo nám to potřebné sportovní štěstíčko. A samozřejmě před každým víkendovým zápasem se chodíme společně "soustředit" na jedno do hospody.
DOTAZ: Jak bys Martine zpětně hodnotil letošní finále. Přeci jen to bylo drama do posledního utkání ... Myslím, že při Rakovníku stálo i trochu štěstí ... Ale na to se historie ptát nebude ...
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
¨
troufám si tvrdit, že to bylo nejlepší hokejbalové finále regionu v jeho historii. Jak už úrovní zápasů, tak diváckou kulisou! V takovéto atmosféře se určitě nehraje ani extraliga. Tam přijdou maximálně rodinní příslušníci z obou táborů (mluvím ted o základní části). My i soupeř z Kladna ale měli i vlastní fankluby a atmosféra byla parádní! To, že to nakonec dopadlo dobře pro nás, bylo opravdu trochu dílem štěstěny, ale my i za výrazně nepříznivého stavu bojovali, a šli tomu štěstí naproti!
DOTAZ: Martine, jak je těžké z pozice hrajícího trenéra ukočírovat spoluhráče, některé i o dost starší?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

je to hodně těžké, někdy mně i zbytečně ujedou nervy a pak mně to mrzí! Ale vše je způsobené tím, že i já jsem v zápalu boje na hřišti a snažím se co nejlépe pomoct svému týmu. Kdybych byl v civilu na střídačce, kolikrát bych takhle emotivně určitě nereagoval...
DOTAZ: Můj pětiletý syn občas doma pronese, že by chtěl zkusit hrát hokejbal? Kde se může hlásit a jsou v Rakovníku týmy pro děti? Jak se trénuje a kdo týmy vede?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Hynku,

pokud má váš syn zájem hrát hokejbal, at dorazí na hokejbalové hřiště, které se nachází na Zátiší v Rakovníku. Věkově by zapadal do minipřípravky nebo přípravky. Tyto týmy náš oddíl má a domnívám se, že v současné době je trénují Milan Sýkora, David Štulc a Roman Němeček. Tréninky jsou určitě třikrát týdně, domnívám se - pondělí, středa a pátek od 17:00.
DOTAZ: Martine, co říkáš co by podnikatel, že včele msta figurují komunisté? Je to pro tebe schůdné?
ODPOVĚĎ:Nemusím být podnikatel. Každý, kdo mě zná, tak ví, že jsem k tomuto přívlastku přišel jak slepý k houslím. Nicméně se snažím jít ve šlépějích mého táty a dělat naší firmě jen dobré jméno. Každopádně celý život od mládí nesnáším komunisty. Lidé, kteří je volí, tvrdí jak se změnili. Houbelec..! Jsou to pro mě stejní lotři, jako dříve! Akorát teď už si nemůžou tolik vyskakovat... Pro mě je naprosto nepřípustné, aby byli komouši ve vedení města nebe nedej bože, aby se dostali do vlády!!!
DOTAZ: Martine, jak si užíváte otcovství? Jak moc vám vaše dcerka změnila život?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

otcovství si užívám plnými doušky, protože to jinak ani nejde. Malá je zdravá, krásná a jsme s manželkou za ni opravdu štastní. Jen by nemusela tolik plakat, někdy je to opravdu síla! Po kom jenom ta holka je? :D
DOTAZ: Jak jste na tom jako klub s finanční podporou? Nemrzí vás, že "veliké" kluby dostávají příspěvky daleko větší, než-li menší kluby? Pokud byste se někdy dostal, nebo měl možnost něco změnit, jak byste to udělal?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

minulí radní byli k hokejbalistům určitě vřelejší než ti součastní. To už se ted ví, i když pokud vím, granty se ještě nerozdělovaly.. To, že se všeobecně "cpe" nejvíce peněz do fotbalu a do hokeje, je na jednu stranu jasné (jsou to nejoblíbenější národní sporty), ale i my menší sporty bychom neměly být přehlížení. Navíc, když děláme městu super reklamu a dobré jméno. Pokud bych někdy měl možnost do těchto záležitostí "kecat", samozřejmě bych udělal vše proto, aby se hokejbal v Rakovníku nepřehlížel!
DOTAZ: Martine, slávisto, co říkáš na současnou situaci v SK Slavia Praha? A ještě bych se chtěl zeptat, myslíš si, že je hokejbalu dostatečně věnován prostor v médiích?
ODPOVĚĎ:Ahoj Šimi,

k mé milované Slavii: ještě, že to nevidí můj děda a táta! Nevím, jestli se mám smát nebo brečet. To co se s tímto kdysi věhlasným klubem stalo, nemá cenu dále komentovat. Klub, který v roce 2008 hrál ligu mistrů, je za dalších šest let pro smích celému národu. Nechápu to, je mi to líto!

V novinách se na regionální úrovni o hokejbalu často a hezky píše. Dělal jsem v deníku Sport, ale na této úrovni se bohužel o něm vůbec nepíše, což je škoda. Pokud vím, když se hokejbal dostane do TV, tak je to díky ČT sport. Třeba na Nově byl pouze jednou v historii, když místo toho aby zmapovali úspěch reprezentace na MS v Kanadě, tak pouštěli video, jak Kanaďané mlátí českého brankáře. To bylo smutné..
DOTAZ: Martine, zeptám se vás co by podnikatele z Rakovníka. Souhlasíte s navrhovanými pokladnami, které chce nechat zavést ministr financí Andrej Babiš? Opravdu pomohou vyřešit problém s únikem daní? Mohl bys napsat svůj postřeh?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

EET je naprosto mimo mísu. Dle mého názoru to je úplně k ničemu. Nepomůže to k lepšímu výběru daní. Nepoctivci budou stát i nadále šidit, nějakou cestu si najdou, Češi jsou zkrátka moc vyčůraní. Na tomto paskvilu si pouze namastí kapsy IT specialisté, bude to stát strašné peníze (chod tohoto systému, všeobecně pokladny, tablety nebo mobily, které si živnostníci nebo firmy budou muset koupit, další státní zaměstnanci atd.,). Když vidím pana Babiše a jeho názory, připadám si, že se zase ocitáme někde před rokem 89.
Musíme, nakážeme, zavedeme, vybereme, zavřeme firmy... To už tu bylo! Nehledě na to, že celá EET je neskutečná buzerace jak živnostníků, tak zákazníků, kteří si budou povinni brát každou účtenku (třeba za holiče, nebo za zmrzlinu) - naprostý nesmysl! A dodatek nakonec: kde je prokázané, že to vůbec bude fungovat? Elektrická evidence vozidel, budiž důkazem!
DOTAZ: Martine, je některý z hráčů, který během letošní sezony zářil nejvíce a veřejně bys jej pochválil? A komu se letošní ročník vůbec nepovedl? Jak jsi spokojený s tréninkovou docházkou?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

jsme tým, nikoho zvlášt chválit nebudu. Týmu bych chtěl za celou sezonu poděkovat a smeknout klóbrc! Vyhrát dvakrát za sebou základní část i play off, to je skvělá vizitka! S tréninkovou morálkou by to mohlo být lepší!!!
DOTAZ: Martine, jak vzpomínáte na studium na MOA Rakovník? Byl podle vás Marcel Chládek dobrým ministrem školství?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

na MOA vzpomínám rád, i když já nebyl žádný vzorný študák! Ale doba to byla skvělá, bezstarostná... Marcel Chládek byl pro mě lahodným ministrem školství. Jeho odvolání a trapný konec, byl pro mě lahodnou lahůdkou...! :D
DOTAZ: Jak vzpomínáš na tvá nejproduktivnější léta v hokejbale? Reprezentace, titul mistra republiky? Přeci jen starý zas tak nejsi, proč hráč s takovými úspěchy už nenosí reprezentační dres?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

tak abych to uvedl na pravou míru. V národáku jsem byl pouze v dorosteneckém a juniorském věku ve výběrech do osmnácti a do dvaceti let. Do A-týmu jsem se nikdy nedostal, jelikož na to prostě nemám a typově trenéři vyhledávají jiné hráče. Menší hračičky, větší bojovníky a atlety, než jsem já. Jinak v extralize jsem strávil cca 10 let a na tituly a největší úspěchy se nedá zapomenout. Ale kde je napsané, že ještě třeba neuděláme nějaký větší úspěch v červenobílých barvách...? :)
DOTAZ: Ahoj Martine,
Tvoje hokejbalové začátky,všechny úspěchy i neúspěchy jsem prožívala s Tebou,takže o všem vím a nebudu se na nic ptát.
Jen jsem Ti chtěla z celého srdce za vše poděkovat a popřát spoustu dalších výborných sezon v hokejbale a také hodně štěstí v rodinném životě.Nejen za sebe,ale i za tátu,který by měl z Tebe obrovskou radost.
ODPOVĚĎ:Mamko, mockrát Ti děkuju!!!
DOTAZ: Rakovnický hokejbal je v posledních letech hodně vidět, co by mu ještě pomohlo do budoucna ?
ODPOVĚĎ:Ahoj Míro,

určitě by mu pomohl ještě další úspěch - třeba v dalších sezonách ve vyšší soutěži. Dále by mu určitě pomohla větší propagace a pomoc od města nebo nějaký zvučnější sponzor. Co si budeme nalhávat. Rakona je velký sponzor, ale za prášky si hokejky nebo čepele nekoupíme..:)
DOTAZ: Ahoj, dobrý den. V poslední době byste mohl mluvit o fajnové době, určitě prožíváte skvělé chvíle, jaké to je, když se vám narodí dcera, pak obhájíte titul mistra a ještě do toho oslavíte příjemně narozeniny? Ať se vám daří!
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

mockrát děkuji za tyto slova. Samozřejmě teď se to sešlo. Je to jedno z nejšťastnějších období v mém životě, to je jasné. Vážím si toho! Vážím si, že se nám narodila zdravá dcera, že jsme dokázali obhájit tolik vytoužené vítězství, že jsou lidé, kterým jsem sympatický nebo mě mají rádi. Potkávají mě, gratulují ke všemu (k osobním, sportovním úspěchům nebo jen tak k narozeninám). To potěší, díky moc!!!
DOTAZ: Budete posilovat kádr s postupem do vyšší soutěže? Stále zůstanete jako hrající trenér nebo na lavici někoho máte vyhlídlého?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

jak jsem již napsal ve starším příspěvku, nějaké posily vyhlédnuté máme. Co se týká trénování tak ani sám nevím. Tohle budeme řešit asi na té čtvrteční schůzi. Každopádně já jsem stále platnější na hřišti, než při trénování, takže sám sebe osobně za trenéra nepovažuji. Napíšu sestavu, udělám trénink, ale to je tak vše... Myslím, že klub nikoho jiného nehledá, ale třeba se pletu..:)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT