VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s policistkou Michaelou Richterovou

Na dotazy čtenářů Rakovnického deníku bude ve středu 27. května od 10 hodin odpovídat tisková mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Proč se rozhodla pro kariéru policistky? Co ji na práci nejvíce baví? Ptát se můžete už nyní.

On-line rozhovor s policistkou Michaelou Richterovou

Michaela Richterová

Tento rozhovor byl ukončen dne 27.5.2015
DOTAZ: Nemáte někdy strach, že vám ujede slovíčko a řeknete novinářům více nežli můžete?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, to víte, že mám někdy strach, že vypustím něco víc, ale mám kolem sebe kolegy, kteří mi kolikrát řeknou, co pustit a co ne, aby se třeba nenarušilo vyšetřování. A s novináři je spolupráce taky bezvadná a zatím jsem ještě neměla s nikým problém ohledně dotazů a odpovědí.
DOTAZ: Věnujete se aktivněji nějakému sportu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, nemůžu říct na 100%, že se věnuji nějakému sportu úplně aktivně, ale hodně jezdím na in-linech a potom nějaké to menší posilování.
DOTAZ: Kam se chystáte na dovolenou a na kterou z nich za poslední léta nejraději vzpomínáte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, letos se nechystám nikam, protože potřebuji hodně zapracovat na bakalářské práci a nezbývá mi tolik dní dovolené, abych mohla někam vyrazit. Ale příští rok určitě vyjde. Možná ještě letos navštívím s přítelem Paříž na prodloužený víkend, to je můj sen. A nejradši vzpomínám na dovolenou v Řecku, kde jsme zažili spoustu adrenalinu a zábavy.
DOTAZ: Dobré ráno. Rád bych se ucházel o práci policisty, ale nějak v poslední době ztrácím v tuto instituci důvěru. Můžete mě říci proč bych měl věřit, že jsou u policie jen ti správní chlapi na správné straně zákona?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za dotaz. Nevím, proč ztrácíte důvěru. :-) Víte, práce u policie je fajn, já jsem tedy za ní ráda, ale je vše taky o lidech, o kolektivu a také o činnosti. Bohužel, alespoň teď, ve Středočeském kraji, je poměrně velký podstav policistů, a to se pak odráží na činnosti, kterou lidé a média kolikrát podceňují. Jestliže máte zájem o místa u policie, můžete se osobně zastavit na jakékoliv obvodní oddělení policie, kde Vám sdělíme informace.
DOTAZ: Když bych se na vás, jako soukromá osoba obrátil s nějakým dotazem odpovíte mi nebo poskytujete inormace jen médiím?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, záleží na tom, co byste chtěl vědět. Já odpovídám běžně veřejnosti, nejsem jen pro média.
DOTAZ: Nejste prý Středočeška. Je těžké zvykat si?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, jsem moravanda. :-) Když jsou kolem Vás skvělí lidé, zvyknete si na všechno. Já osobně jsem problém neměla, zvykla jsem si na všechno, ač kolikrát mi bylo smutno, protože mám rodinu pomalu na druhém konci republiky.
DOTAZ: Dobré ráno. Zažila jste během své práce u policie nějakou událost, na kterou nikdy nezapomenete
ODPOVĚĎ:Dobrý den. U policie zažíváme poměrně častokrát nějaké situace a události, na které se nezapomíná. Ale já osobně jsem nezažila nic negativního, spíš naopak.
DOTAZ: Zdravím. Bylo vaším životním dnem pracovat u policie? Čím jste chtěla být jako malá holčička či dívka v pubertě? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ano, můžu říct, že mým snem bylo stát se policistkou, protože můj tatínek byl policista a já v tom vyrůstala. Už od malička jsem byla hrdá, že můj taťka je policista. :-) Jako malá jsem chtěla být učitelka, ale to rychle vymizelo a v pubertálním věku jsem chtěla být letuška, do té doby, než jsem zjistila, že mám závratě. :-)
DOTAZ: Prosím vás co se to dělo včera odpoledne na Bendovce?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, nezlobte se, ale nemohu Vám k tomu nic říct, ale nebojte se, dozvíte se to právě z Rakovnického deníku.
DOTAZ: Sledujete detektivní seriály a pokud ano co na ně říkáte. Který se vám líbí a který ne a proč.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, já nejsem moc velká fanynka krimi seriálů, párkrát jsem něco viděla, třeba Kriminálka Anděl - tam to bylo poměrně reálné a nebylo to tak špatné.
DOTAZ: Dobré ráno. Jaký je váš názor na trest smrti?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zajímavý dotaz... Co se týče trestu smrti, byla bych pro... Jak se říká - "oko za oko, zub za zub". Přijde mi, že většina trestů je hodně mírných.
DOTAZ: Mějte pěkný den.
Ráda bych se zeptala na váš názor na neplatiče alimentů. Mě osobně se vůbec nelíbí, že bychom měli my všichni platit za ně na jejich děti. Dětí je mi líto, ale sami máme co dělat abychom zajistili důstojné živobytí pro naše děti. Nedovedu si představit, že by se o ně manžel nestaral. Já sama bych navrhla aby se ti lidé zavírali, ve vězení pracovali a z jejich platu by se jim strhávala částka na alimenty.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, můj názor na neplatiče alimentů je podobný jako Váš. Abych Vám řekla pravdu, já ani pořádně nevím, jak pak někteří ti neplatiči dopadnou. Je to těžké...
DOTAZ: Dobrý den. Chtěl bych pracovat u policie, ale mám nadváhu. Asi nemám šanci?...
ODPOVĚĎ:Dobrý den, pokud zvládnete přijímací řízení k policii, kde jsou psychotesty, fyzická zdatnost a lékařská prohlídka, není problém.
DOTAZ: Dobré dopoledne.
Jaká je vaše zkušenost s novináři? A proto sledujete televizní zpravodajství? Mě osobně připadá, zvláště u některých stanic, naprosto otřesné.
Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ:Dobré dopoledne, já zatím nemám žádnou špatnou zkušenost s novináři, ba naopak. Zatím jsem se setkala s milými novináři či reportéry, kteří byli trpěliví a neházeli tzv. klacky pod nohy. Sleduji zprávy jak v televizi, tak i na internetu, v případě nejasností bych musela ihned řešit opravu. Některé stanice nebo internet je spíš bulvárního charakteru, kde jsou jen ty "nej..." zprávy, ale jsou také tací, kteří jsou seriózní.
DOTAZ: Hezké ráno přeji.
Bydlíte na Rakovnicku a už jste ho stačila alespoň trochu projet a poznat? Když ano, tak které lokalita se vám třeba líbila?
ODPOVĚĎ:Dobré dopoledne, děkuji za dotaz. Jsem v Rakovníku dva roky, kdy jsem právě před těmi dvěma roky nastoupila na dopravní inspektorát. Tam jsem opravdu Rakovnicko docela poznala, samozřejmě pořád je co poznávat, ale už aspoň vím, co kde je. :-)
DOTAZ: Dobré ráno. Nedávno se k nám vloupali a vzali si jen motorovou pilu. Je možné vůbec zloděje v případě tak "malé" krádeže dohledat nebo se mám s motorovkou rozloučit. Přišel nám totiž od policie dopis,že případ odkládají. To už není žádná naděje? Pro mě je i taková"malá" krádež zásadní, zásahem do rodinného rozpočtu. Jsem dost rozladěn.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, já do práce kriminalistů až tak nevidím, já jsem takovým prostředníkem mezi veřejností a policií. Doporučím Vám akorát to, abyste napsali dotaz, ať už mně nebo na Službu kriminální policie a vyšetřování, kde Vám odpovíme. Když nevím nic blíže, je těžké Vám odpovědět.
DOTAZ: Mám dotaz. Dá se vystopovat, když vám někdo pošle anonymní vyhrůžku esemeskou, kdo ji poslal? Zatím to nechci řešit přes policii, protože s myslím, že mi stejně nepomůže. Známý má totiž tu zkušenost, že se esemeska nedala vystopovat a případ šel do ztracena.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ano, jde dohledat, kdo Vám píše anonymní zprávy, ať už z mobilu nebo z internetu. Ale musí to být nahlášeno na policii.
DOTAZ: Na jaké téma píšete bakalářku? Tedy jestli se mohu zeptat?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, mám vybrané téma na kyberšikanu, kterou chci na školách na rakovnicku rozjet po stránce prevence. Málokdo o tom ví, co je to za hrůzu a jaké dopady můžou být.
DOTAZ: Dobrý den. Kdyby jste si měla vybrat (jen teoreticky) kde budete v příštích třiceti letech žít a pracovat (bez ohledu na vaše životní a pracovní závazky) kde by to bylo?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, jeejda, tak to teď vůbec nevím. :-) Ale co vím, tak určitě někde v teplu u moře. :-)
DOTAZ: Dobré ráno.

Určitě se musíte v případě nutnosti umět ubránit. Jak vám jde střelba a co bojová umění? A musela jste něco z toho někdy použít?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za dotaz. Myslím si, že bych se dokázala ubránit, ale záleží taky komu. Rozhodně nějakému dvoumetrovému a mohutnému mužskému bych se neubránila. Ale pokousala a dokopala bych jej, to by mi šlo. :-) Co se týče střelby, s tou nemám problém, baví mě a i jde. :-) Ale ještě nikdy jsem zbraň použít nemusela a jsem ráda. Bojový typ nejsem. :-)
DOTAZ: S tím trestem smrti souhlasím také. Myslím, že dnes mají větší práva pachatelé trestných činů nežli oběti. na ty se hodně zapomíná. Pachatelé a důvody jejich skutku se rozebírají ve všech médiích až z toho všeho vycházejí jako úplní chudáci a beránci... oběti systému... tohoto zvráceného systému dnes využívá například Rath, majitel Diskolandu Sylvia... a další podobní gauneři.
A oběti a rodiny zavražděných, podvedených, zbitých, šikanovaných činů jen tiše trpí.
Neznáte vy sama nějaký konkrétní případ jak by se dal tenhle podivný pohled na svět a chápání morálky změnit?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ano, pachatelé kolikrát ani nejsou odsouzeni a oběti co...? Přijdou o své nejbližší a vrah si pobíhá dál. Mě neskutečně rozčiluje žena, která nebyla odsouzena za vraždu mladého studenta, který chránil své spolužačky. Že je zavřena do léčebny a uznali ji za nepříčetnou. Vůbec by mě to nezajímalo, prostě doživotí a žádné obhajování. Děkuji za dotaz.
DOTAZ: Zdravím.
I k nám se někdo vloupal. Případ je odložen. Znamená to, že už se po pachateli nepátrá?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Asi ani Vás nepotěším, ale já jako tisková jsem prostředníkem mezi veřejností a policií. Nevím, o co přesně šlo. Jedině co Vám mohu doporučit, je obrátit se na vyšetřovatele, který Vám k tomu řekne víc, respektive vysvětlí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT