VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se Milana Zimmermanna

Zeptejte se Milana Zimmermanna, zastupitele, spisovatele a muzikanta na vše, co vás zajímá. Milan Zimmermann bude na dotazy čtenářů odpovídat ve čtvrtek 2. dubna od 10 hodin.

Ptejte se Milana Zimmermanna

Křest knihy s Hradním Duem

Tento rozhovor byl ukončen dne 2.4.2015
DOTAZ: Jak se citi prominentni zpevak minuleho vedeni radnice po volbach? Neboji se ze prijde o jiste stedre placena vystoupeni pod hlavickou mesta?
ODPOVĚĎ:Hezký den. Prominentní, možná, radnice s tím nemá nic společného a nevím, proč bych se měl bát. Vystupujeme po celé ČR, vystupuji i sám, vystupuji i s jinými kapelami. A pokud vás žere výše mých honorářů, začněte zpívat.
DOTAZ: Dobrý den,
Co Vás vedlo k tomu, přijít na 1. ustavující zastupitelstvo v červených kalhotách? Přece jenom, povaha této události vyzývala k trochu jinému výběru oděvu.
ODPOVĚĎ:Mé červené kalhoty jsou moje image. Nikde není psáno, že se má nosit kvádro, či frak. Měl jsem své červené kalhoty, košili, kterou často nenosím, vyčištěné boty, ale byl jsem slušně oblečen. Pan Dostál také nosil šálu a nikdo mu jí nevyčítal.
DOTAZ: Ahoj Milane. 28.dubna prý navštíví město Rakovník prezident Miloš Zeman. Chtěl bych se zeptat jestli ho uvítáš chlebem a solí nebo mu třeba zazpíváš... Díky za odpověď. Petr.
ODPOVĚĎ:Pan Zeman, jak jsem již několikrát uvedl, není mým presidentem. Já se za něho stydím a jeho pověst v zahraničí mluví sama za sebe. Myslím, že bychom mu měli připravit důstojné arogantní přivítání, přesně v jeho stylu. Doufám, že nás bude víc
DOTAZ: Svého času jste se angažoval v aféře kolem odvolání Majky Šindelkové z postu kastelánky hradu Křivoklátu. Dnes už tam nesedí ani její nástupce Luděk Frencl. Jak se na tuto kauzu díváte s odstupem několika let?
ODPOVĚĎ:Marie Šindelková je stále mojí velkou kamarádkou a je to osobnost s velkým srdcem. Její defenestrovaný odchod z hradu nebyl úplně košér a soud to také po X letech potvrdil. Nahradit rozkvetlou jabloň seschlý trpkým plánětem vedlo k tomu, že ješitnost tohoto pána zavlekla Křivoklát tam, odkud ho pracně začíná vykopávat současné vedení. Po zhruba deseti letech se Hradní Duo vrací zpátky na Křivoklát a mám z toho dobrý pocit.
Pokud by někdo Majce křivdil i teď, kdy pracuje na FOD, bojoval bych zase.
DOTAZ: Zažil jste někdy opravdové zklamání z lidského selhání? Myšleno tak, že jste se v některém člověku ve svém okolí fatálně spletl. A pokud ano jak jste situaci řešil?
ODPOVĚĎ:Já osobně řeším všechna zklamání poněkud hekticky. Něco uvnitř kolem žaludku se mi zlomí a nestojím celý den za nic. Pak dlouze přemýšlím, co dotyčného vedlo k tomu, že se tak zachoval a přemýšlím, jestli za to třeba nemůžu já a dá mi hodně práce se z toho vylízat. Jak to řešit? Asi případ od případu. Jsou lidi, kteří vám za to (po zvážení) nestojí. Jsou lidi, kteří jsou vám líto. A pak jsou lidi, u kterých si říkáte, že přeci musí prohlédnout. A ono se to pak za nějaký čas stane. A vy pak z toho máte radost ta něj.
DOTAZ: Jaký je váš názor na funkčnost Svazku měst a obcí?
ODPOVĚĎ:Svazek měst a obcí má svůj význam a je dobře, že je. Jen je možná potřeba více se zajímat o to, co všechno dělá, nebo může pro tu kterou obec udělat. V mnoha očích je vnímán (přeneseně) třeba jako senát.
DOTAZ: Jak byste sám sebe popsal. Jaký typ člověka jste. Pokud se týká povahových vlastností.
Co vás rozesměje, co naštve, co rozpláče, co urazí a potěší?
ODPOVĚĎ:Dobrá otázka. Tak já jsem určitě flegmatický cholerik se vztahem k manýrismu. Mám rád svou rodinu, ale ta mě právě občas dokáže vytočit do běla.Někdy jsem jsem chaotik, ale zase pod tlakem se mi nejlépe dělá a tvoří. Potěší mě, když někdo, třeba jen slovem, dokáže ocenit to co dělám. A rozesměje, naštve a rozpláče: lidská blbost, ješitnost a malost některých lidí, kteří si hrají na honoraci a boty mají od psích výkalů. Pumprdentlich
DOTAZ: Dobrý den, jak hodnotíte krok rakovnické radnice, která odmítla vyvěsit po dvanácti letech tibetskou vlajku?
ODPOVĚĎ:Schovávat se za to, že jiní lidé mohou mít na tuto problematiku jiný názor je alibismus. Možná úplně stejný jako tato věta: "Až budou střílet do našich lidí v Rakovníku, tak se k tomu určitě postavíme čelem. :-))" pozn,: Toto nikdo neřekl, to jsem si těď vymyslel jako příměr.
DOTAZ: Dobrý den, chystáte na léto nějaké koncerty? Kde lze v nejbližší době vidět Hradní Duo naživo? Chystáte také nějaké novinky?
ODPOVĚĎ:Díky za otázku k HD. Vše by mělo být na stránkách kapely a k té druhé půli - rádi bychom letos natočili CD nových koled.
DOTAZ: Dobrý den, v současné době se hodně hovoří o parkovacím systému na Husově náměstí v Rakovníku? Pro jaké řešení jste vy osobně? Myslíte si, že je správné odstranit závory?
ODPOVĚĎ:Osobně se mi nové řešení líbí. Pokud už instalovat něco jiného než stávající systém, proč o kousek nepřeběhnout dobu. Pokud by se instalovaly parkovací automaty, stálo by to jistě nějaké peníze a pochůzkující policejní kontroloři, by se nevěnovali své činnosti, ale kontrolovali lístky za okny aut. Nový systém by si žil sám a fungoval by bez front a spalin ve vzduchu. Pokud někdo namítá, že to bude chaoz, odpovídám jen, že vše je o lidech , jejich chování o dodržování nějakých domluvených zásad.
DOTAZ: Co říkáte na obchodní dům právě vznikající na autobusovém nádraží? Proč jeho vzniku nemohlo vedení radnice, tedy i váš stranický kolega, zabránit?
ODPOVĚĎ:Výstavba určitě nebyla schvalovaná pouze "mým stranickým kolegou" a zabránit něčemu, na čem se dohodne většina bohužel nelze. Já osobně s tím nemám problém. Jediné co mi vadí, že se neřeší výjezd vozidel. Teď už vyjíždíte od Billy někdy 10-15 minut. Až tam bude auty zahuštěno, asi tam přestanu nakupovat.
DOTAZ: Co říkáte na kauzu Šalanda a její předzahrádka. Myslíte si, že vedení města nyní rozhodlo správně? Tedy, že předzahrádka smí být pouze před objektem restaurace?
ODPOVĚĎ:Jak už jsem odpověděl. Ješitnost, malost a zapšklost některých lidí dokáže opravdu věci. Pokud se k tomu přidá ještě přidá řitní speleologie, která bude člověk na druhém konci naslouchat, je konec. Tady ani zdraví rozum nestačí.
DOTAZ: Dobrý den, čemu se v současné době nejvíce věnujete? Můžeme se těšit na vydání nějaké knihy či alba? Jaká je vaše nejoblíbenější restaurace v Rakovníku?
ODPOVĚĎ:V současné době dopisuji dalších pět pohádek pro ČT Déčko, knihu povídek pro dospělé a na další knize básniček. Intenzivně pracuji na akci Dělňák-30 let, která se bude konat 25.4. od cca 19.00 hod.
DOTAZ: Dobrý den, vedení rakovnické radnice pozměnilo jednací řád, tedy omezilo diskuzi zastupitelů. Je to podle vám krok správným směrem? Horší však je, že se stejně nastavenými pravidly nikdo neřídil ...
ODPOVĚĎ:Zamezit tomu, aby se někdo demokraticky vyjadřoval k danému problému smrdí přinejmenším totalismem. Totalismus smrdí rudě a vzhledem k tomu, jak nové vedení jednohlasně hlasuje - to smrdí.
DOTAZ: Dobrý den, jaký máte názor na možné vyhlášení NP Křivoklátsko? Děkuji
ODPOVĚĎ:Jsem proti, už jako člověk, natož zvíře.
DOTAZ: Dobrý den, jsou podle vás nastavené priority města správné? Chtěl bych se zeptat, jaká je šance, že Rakovník získá dotaci na bazén a co se stane, pokud dotace nedorazí? Máte jako zastupitelé nějaký náhradní plán na menší opravy?
ODPOVĚĎ:Musíte se zeptat radních. Jestli jste si všimli, tak na každém zastupitelstvu nás přehlasovali a jsou si za svým. I když to třeba není správný směr. Kupředu levá.
DOTAZ: Dobrý den, Václav Čermák na zasedání zastupitelů prohlásil, že chce rozhýbat kulturní dění. Je opravdu kultura v Rakovníku na tom tak, že je nutné ji rozhýbat? Jak je na to podle vás kultura ve městě, kde vidíte její největší slabiny? A co by pro kulturu mělo město udělat jinak?
ODPOVĚĎ:Pan Čermák je jistě mladý a tuze aktivní politik. Já si na něho zatím dělám názor a snažím se ho pochopit. On určitě přijde na to, že nelze rozumět všemu a do všeho vidět. Rozhýbávat kulturu v Rakovníku tím, že navrhnu zvětšení kapacity Domu osvěty, aby se tam vešlo více hip-hopových, hausových či jiných návštěvníků, mluví samo za sebe. Já jsem panu Čermákovi vzkázal (a to nemyslím ve zlém) udělejte něco pro Rakovník, ať lidi vědí co umíte a pak si můžeme povídat.
DOTAZ: Dobrý den, jak strávíte Velikonoce? Budete někde hrát? Vydáte se v pondělí s pomlázkou? Máte nějaké své zvyky?
ODPOVĚĎ:Hrajeme s HD na Křivoklátě v So a Ne a v pondělí jdu s kamarády po kamarádkách.
DOTAZ: Jak jste se dostal ke zpívání ???
ODPOVĚĎ:Maminka a tatínek neustále zpívali doma, u ohně s kytarou, v pěveckém sboru a já jsem to tak nějak bral za normální.
DOTAZ: Dobrý den Milane, jaký máte názor na alkohol a marihuanu? Myslíte si, že je správné, že je alkohol legální a marihuana ne? Co podle vás člověku víc škodí a proč? Ještě jedna otázka - trochu osobní... Když cokoliv píšete, nebo si jentak pobrukujete, jaké rozpoložení vám nejvíc vyhovuje? Díky a pěkný den.
ODPOVĚĎ:Občas si dám špeka, ale není to pravidlem. Alkohol vrs marihua by se měla srovnat na stejnou úrověň, ale to by pány v parlamentu alkoholičtí bossové umlátili. Já osobně mám rád dobrou irskou whisky a slivovici od pana Jankovského z Hrachovce. Vyhovuje mi pohoda a někdy zase stres.
DOTAZ: Víte, mě se váš image náhodou líbí, jste jiný a odlišný. Nejdete s davem a proč taky, jen kvůli tomu, že nějací hlupáci mají vyryto v hlavách, že na určité schůzky, zastupitelstva adt. se nosí vhodný oblek? Co je vlastně vhodný oblek? Věřím, že kdybyste měl jít na svatbu své dcery, dokážete ze sebe udělat elegána, ale takhle vám to sluší víc! Neměňte se. A teď otázka, vymalovala jsem vám trochu úsměv na tváři? :) užijte si zelený čtvrtek, ať se vám daří!
ODPOVĚĎ:díky za podporu
DOTAZ: Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli perete oblečení? chodíte pořád ve stejném a docela jste cítit... děkuji
ODPOVĚĎ:Červené kalhoty mám asi patery a špindíra opravdu nejsem. Přijďte si čuchnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT