N. Strašecí – M. Boleslav 6:1

Z počátku byl k vidění opatrný hokejbal, kdy obě mužstva spíše bránila a čekala na chybu protějšího týmu. Postupem času se však domácí začali více osmělovat a zvýšená aktivita vedla k prvnímu faulu hostů. Ten doprovázel několika připomínkami hráč tygrů Bernand. Za své připomínky vyfasoval dva desetiminutové tresty, trest ve hře a putoval už v čase 9:49 do kabin. Strašečtí nabídnutou přesilovku pět na tři sice nevyužili, ale v pokračující přesilové hře pět na čtyři shazoval Jan Falař od modré čáry na Pavla Čadka, který našel mezi kruhy volného Františka Bradu a ten poslal míček do protipohybu gólmana. Po první třetině tedy domácí vedli 1:0.

Ilustrační foto
Změny v sestavě se projevily

Po příchodu z kabin byla nabídnuta přesilová hra hráčům Mladé Boleslavi. Tu se jim povedlo využit a srovnat tak skóre. K vyrovnání vedla nahrávka Lhoty skrz brankoviště a Ondřej Šulc už neměl problém míček usměrnit do odkryté branky. Vyrovnávací branka donutila domácí ke zvýšení tempa a za svou snahu byli odměněni ve 24. minutě, kdy křižnou nahrávkou z vlastního pásma našel Jan Duchoň rozběhnutého Michala Kmetě, který nadvakrát překonal brankáře Hnátka. Neuběhly ani dvě minuty a domácí se mohli opět radovat. Jan Duchoň posunul ve středním pásmu míček Kmeťovi, který přesnou žabičkou od modré našel nabíhajícího Falaře a ten z hranice brankoviště pohotově tečoval za gólmanova záda – 3:1. Mladoboleslavští se tlačili za snížením, ale domácí brankář si se všemi pokusy dokázal poradit. Blízko ke vstřelení branky byli hosté v závěru druhé třetiny, ale Lukáš Dvořák tygřím skokem dokázal míček zastavit a uchránil tak svůj tým před inkasováním. I jeho zásluhou svítil po druhé třetině na časomíře stav 3:1.

Hned v úvodu třetí třetiny zahrávali Strašečtí přesilovou hru. Tomáš Duchoň vybojoval v rohu hřiště míček, ten si sebral Michal Kmeť a poslal ho na Pavla Čadka, který v těžké situaci dokázal míček zpracovat a zvednout nad beton brankáře hostí. Domácí byli v přesilových hrách opravdu efektivní. O tom svědčí další využitá přesilovka, tentokrát z hole Františka Brady, který si po střele Jana Duchoně našel míček nejrychleji a vstřelil tak již svůj druhý gól v utkání. Dalším dvougólovým střelcem zápasu se stal Michal Kmeť, když se po vyhození Hlavsy, řítil s Pavlem Čadkem do přečíslení dva na jednoho. To se jim povedlo proměnit a i díky tomu svítilo po závěrečném hvizdu na tabuli skóre 6:1 a bylo jasné, že tři body zůstávají v Kocourek Aréně.

(duch)

Ilustrační foto
Změny v sestavě se projevily