Adina Hyková vybojovala titul mistryně světa v kategorii do 63 kg v kategorii Masters IV (nad 70 let) výkonem 72 a půl kilogramu, avšak původně byl její start v ohrožení. „Jela jsem tam nastartovaná výborně, jenomže asi deset dní před odjezdem jsem chytla nějakou virózu, musela jsem brát antibiotika, zhubla jsem asi o tři kila a síla nakonec nebyla taková. Přesto jsem nakonec vyhrála celou kategorii Masters IV," uvedla Adina Hyková, která se i přes prodělanou virózu pokusila o vlastní světový rekord. „Pokoušela jsem se o vlastní světový rekord, tedy o 78 a půl kilogramu, ale to prostě nešlo. Předtím v tréninku jsem dávala i 82 a dokonce i 85 kilo. Jelikož jsem ale poslední tabletu antibiotika vzala večer před odjezdem, byla jsem ráda za celkové vítězství, ale osobní radost z toho velkou nemám."

Naopak z organizace celého šampionátu byla Adina Hyková nadšená. „Mistrovství bylo úžasné, nemělo to chybu, akorát to bylo strašně dlouhé. Bylo tam asi 170 žen a přes tři sta mužů. Počasí bylo slunečné, avšak foukal silný vítr a tak jsme celých týden byli v hale, kde jsme koukali na české závodníky a navzájem si asistovali."

Přestože české výprava čítala pouze dvě ženy a pět mužů, vybojovali čeští závodníci nakonec 5 medailí.

„Bylo nás jen sedm, což oproti Japoncům, kterých bylo snad 33, bylo velmi málo, přesto naše družstvo získalo pět medailí, obě ženy jsme získaly zlato, muži získali dvě stříbra, bronz, páté místo a pouze jeden vypadl, když nezvládl základní pokus," uvedla rodačka z Lubné a dodala: „Nyní mě čeká ještě jeden nebo dva závody v republice a poté mistrovství Evropy v říjnu, takže mám dost času se na šampionát připravit. Doufám, že budu tentokrát zdravá a snad přidám světový rekord. Ještě bych chtěla poděkovat obecnímu úřadu v Krtech, který mi přispěl na cestu, neboť bez něj bych na mistrovství nebyla."