Daniel Valchář se utkal s Tomášem Kotlářem (BK Most). „Dan zvládl svůj zápas skvěle a svému soupeři nedal moc šancí, protože ovládl všechna 3 vypsaná kola. Po velice disciplinovaném výkonu zvítězil výrokem rozhodčích na body," okomentoval duel trenér Luboš Lacina.

Matyáš Pröckl změřil síly s Mykytou Tychomyrovem (BC Jičín). „Jičínský boxer vstoupil do prvního kola velice aktivně a nám toto kolo zcela uteklo. Ve druhém kole se náš boxer zlepšil, ale i tak šlo i toto kolo za naším soupeřem," zhodnotil první dvě kola Lacina. Ve třetím kole začal Pröckl konečně pracovat tak, jak měl, plnil pokyny trenérů a závěrečné kolo ovládl. Na obrat to však již nestačilo a zápas prohrál na body.

„Tento duel nám ukázal, jak moc je boxerský zápas náročný na psychiku sportovce. Náš boxer zaslouží pochvalu už jen za to, že zápas po prvním nevydařeném kole ,,nezabalil" a v posledním kole ještě dokázal předvést kvalitní box," ocenil svého svěřence Luboš Lacina.

Alex Hůla boxoval se svěřencem legendárního stříbrného olympionika Rudolfa Kraje, Tomášem Dolečkem – vicemistr ČR 2016 (SKB Mělník). Alex šel v posledních zápasech výkonnostně nahoru a to potvrdil i v tomto duelu. Byl aktivní, útočil, kontroval a v zápase byl soustředěný. Po třech odboxovaných kolech zaslouženě zvítězil na body.

Nováček v novostrašeckém dresu Marcel Mertlík nastoupil ke svému teprve prvnímu zápasu a boxoval s Tomášem Czabanem (SKB Č. Budějovice). Tento poměrně vyrovnaný duel začínajících boxerů skončil výrokem rozhodčích 29:28 ve prospěch budějovického boxera.

Jako poslední domácí boxer nastoupil v mužské kategorii, ve váze do 75 kg, Miroslav Juna a utkal se se zkušenějším Davidem Plocem (Boxing Poděbrady). První kolo zvládl Juna skvěle a soupeře téměř k ničemu nepustil. Ve druhém kole začal už poděbradský rohovník více ,,kousat", ale i tak dopadlo kolo lépe pro Junu. Hned na začátku třetího kola si však strašecký boxer kvalitně připravil útok, dostal soupeře do provazů a zadním tvrdým švihem ho poslal do počítání. „Poděbradský trenér vhodil v tomto okamžiku do ringu ručník a my v tomto kvalitním duelu zvítězili technickým KO," popsal klíčový moment utkání novostrašecký trenér Lacina, jenž všechny své svěřence neopomněl pochválit

„Všichni kluci makali, do utkání dali vše a my jim děkujeme za reprezentaci naší boxerské školy a našeho města. Děkujeme také městu Nové Strašecí, všem našim sponzorům a lidem, kteří nám pomohli takovou sportovní akci v našem městě uspořádat," dodal Lacina.