Českomoravského poháru se zúčastnily nejmladší závodnice klubu Angels. Fitness tým “Hannah Montana“ zacvičil s viditelným elánem a nadšením, pár chyb v synchronu a v aerobních vazbách nešlo přehlédnout, přesto si však holčičky ze závodů odvezly bronzové medaile. „Oproti předchozím závodům bylo vidět jasné zlepšení, přesto však nesmíme na trénincích polevit a důkladně se připravit na další závod,“ uvědomuje si trenérka Gabriela Vimrová. Na této soutěži se také představila dvojice sportovního aerobiku Sofinka Haramulová a Simonka Ortmannová. Holčičky zacvičily moc pěkně, aerobní vazby měly šmrnc a byly zacvičeny s lehkostí a energií. Chybičky ovšem trenérka Lucie Břinčilová shledala v povinných prvcích, na kterých musí dívky do příštích závodů zapracovat.

MISTRY S MISTRY

Čtyři týmy z Aerobic clubu Angels se zúčastnily také soutěže Mistry s mistry v Českém Brodě. Stepařský tým „Párty“ v kategorii 11-14 let i přes absenci jedné členky vybojoval první místo. Trenérka Andrea Tvarůžková věří, že tato první a hned nejcennější medaile dodá dívkám motivaci a nastartuje úspěšnou sezónu.

Fitness tým “Sixties“ letos přešel z mladší kategorie do kategorie 9-11 let. „Děvčátkům tentokrát štěstí příliš nepřálo. Jedna závodnice uklouzla, přerušila sestavu a vynechala povinný prvek. Kvůli tomuto zaváhání dostala děvčata od rozhodčích velkou srážku a obsadila čtvrtou příčku,“ sdělila trenérka Klára Hlaváčková.

Tým “Titanic“ letos poprvé startoval ve step aerobiku v kategorii 14 a více let. „Holkám se bohužel start moc nevyvedl, jelikož byla puštěna nesprávná hudba a byly nuceny začínat znovu. V sestavě byly patrné chyby v synchronu a technice a nakonec z toho bylo 6. místo. Snad se jim další závod podaří lépe,“ doufá trenérka Monika Šímová.

Fitness tým Angels byl v kategorie 11-14 let jednoznačně nejmladší, ale rozhodně to na sobě nenechal znát. Se svými soupeři se popral opravdu skvěle a na krk si pověsil zlaté medaile. „Holčičky měly z přechodu do starší kategorie obrovský strach a nečekaly, že by mohly vybojovat nějakou medaili. Bylo to tedy velké překvapení, které je dojalo, takže si pro medaile přišly se slzami v očích a ještě po vyhlášení plakaly radostí,“ prozradila pyšná trenérka Lucie Břinčilová.

I. VÝKONNOSTNÍ TŘÍDA

V Kladně se v kategorii fitness aerobic grande představily nejstarší dívky se sestavou Linkin Park a napoprvé dosáhly na třetí místo. V sestavě byly patrné chyby v synchronu a v technickém provedení. Trenérka Klára Hlaváčková byla ale i tak s výkonem děvčat spokojená a doufá, že se jim do dalších závodů podaří všechny nedostatky vypilovat. Na Kladně bojovalo také trio Gabriela Uriková, Sabrina Nguyen a Marie Doležalová a se skladbou s názvem “Kung fu team“ získalo 4. místo. „I když to pro holky nebyly nejúspěšnější závody, od loňska se přesto hodně zlepšily a je radost na ně koukat,“ řekla trenérka Liunka Do Thuy.