V Kralupech si ve sportovním aerobiku vedlo výborně trio Ema Trnková, Josefina Zrubcová, Tereza Fabišková. „Letos dívky vystoupily teprve podruhé. Jejich podání choreografie mělo obrovskou dynamiku a energii. V druhé polovině sestavy měly holčičky malé chybičky v synchronu, přesto je rozhodčí ohodnotily vysokými známkami a stačilo to na zlato," byla šťastná trenérka Lucie Břinčilová, která měla pochopitelně radost i z triumfu Emy Trnkové v kategorii jednotlivkyň. „Emička je ostřílená závodnice, které se na každém závodě daří udržet svou pozici mezi nejlepšími. I tentokrát Emička zacvičila perfektně, bez jakéhokoliv zaváhání."


Těsně za medailí skončila Ema Trnková v Master class. Pro ni to bylo třetí vystoupení během jediného dne. „Emička miluje aerobik a je neuvěřitelná bojovnice. Nestačilo jí závodit pouze se singlem a trojicí, svou energii věnovala i soutěži Master classu, kde mezi obrovskou konkurencí obsadila smutné 4. místo," dodala Břinčilová.

Bronz získala Sofie Ortmannová. „Sofinka je skvělá závodnice, která v průběhu sezóny dělá neuvěřitelné pokroky. V Kralupech zacvičila dynamicky, s přesností a velmi příjemným výrazem, čímž zaujala nejen diváky, ale i porotu," zhodnotila vystoupení trenérka Klára Hlaváčková.


Rovněž čtvrté místo obsadily Nicole Gluckseligová, Sophie Sipeticová na závodech v Mladé Boleslavi. „Holky spolu závodí teprve první sezónu. I přesto, že jsou na závodech III. výkonnostní třídy nováčci, každým závodem se posouvají výš a výš a nechávají za sebou zkušené závodnice. Z čtvrté pozice holky rozhodně nesmutní a naopak mají obrovskou chuť v podzimní části sezóny svůj výkon ještě vylepšit," ujistila trenérka Markéta Vondráčková.


O něco hůře si vedly Aquababes ve fitness aerbiku. „Naše osmileté dívky zacvičily první půlku choreografie naprosto perfektně, bohužel v druhé části znejistily a měly asynchron, který ovlivnil hodnocení poroty. Šesté místo je velké zklamání," netajila rozpaky trenérka Šárka Stříbrská.

Nejlépe si v Mladé Boleslavi vedlo duo Giulia Berti, Valentýna Karhánková. Podle Kláry Hlaváčkové však mohlo být ještě veseleji. „Krásná dvojice předvedla choreografii s obrovskou lehkostí a drivem. Kvůli malým chybičkám v provedení prvků získaly 2. místo, zlato jim uniklo pouze o jednu známku."


Pomyslnou bramborovou medaili braly Kateřina Staňková, Karolína Němcová a Aneta Pánková. Dívky celou jarní část sezóny závodily pouze na soutěži Mistry s mistry, přesto se trenérky Klára Hlaváčková a Lucie Břinčilová rozhodly poslat tým také do Mladé Boleslavi na závody II. výkonnostní třídy. „Dívky byly velmi nervózní, ale když nastoupily na závodní plochu, tak to na sobě nedaly znát a snažily se podat co nejlepší výkon. Za technické provedení prvků měly od rozhodčích dvě třetí místa, za aerobní vazby a artistiku byly ohodnoceny třemi čtvrtými místy. Holky byly z výsledku velmi nadšené, škoda jen, že jim bronzová medaile utekla o pouhou známku," litovaly trenérky.

Osmnáctá skončila Anna Mordová. „Anička na trénincích podává skvělé výkony. Snaží se cvičit s lehkostí, má čistě provedené aerobní vazby a provedení prvků se jí také daří. Bohužel na závodech se jí choreografie moc nepovedla. Mezi velkou konkurencí je i 18. místo pěkné," byly přesto spokojené její trenérky.