Čtvrtý závod II. druhé výkonnostní třídy – čtvrté zlato! Neskutečně úspěšnou jarní část sezóny má za sebou fitness tým Sixties. Za celé pololetí se na svazových závodech nenašel nikdo, kdo by děvčata ohrozil a ani v Mladé Boleslavi tomu nebylo jinak. Trenérka Klára Hlaváčková je na holky moc pyšná a těší se na příští rok, kdy už tento tým bude bojovat v první výkonnostní třídě!

Ve sportovním aerobiku ve III. výkonnostní třídě závodila v kategorii 8 -10 let trojice Gabriela Repčíková, Monika Repčíková, Karolína Hofmanová a ve II. výkonnostní třídě 8-10 let singlistka Aneta Bořánková. Obě sestavy byly z pohledu trenérky zacvičené skvěle, po technické i aerobní stránce, na porotce však tentokrát děvčata příliš nezapůsobila. Trojička vybojovala smutné čtvrté místo a Anetka skončila desátá.

Sofinka Ortmannová vybojovala ve II. výkonnostní třídě 11-13 let mezi osmnácti singlistkami úžasné 5. místo a oproti minulým závodům se zase posunula o kousek výš. „Sofinka je velmi cílevědomá a trénuje opravdu poctivě a proto doufáme, že v podzimní části sezóny už dosáhne i na medailové umístění,“ mají z jejího výkonu radost trenérky Lucie Břinčilová a Klára Hlaváčková.

Ve stejné kategorii proti Sofince soutěžila i Deniska Žáčková. „Deniska zacvičila sestavu opravdu skvěle, na ploše doslova zářila. Bohužel jí rozhodčí neuznal některé z prvků, ačkoli myslím, že uznány být měli a to ji posunulo na osmé místo,“ hodnotí výkon trenérka Šárka Stříbrská. Osmé místo je ale v tak vyrovnané kategorii velkým úspěchem.

Duo Sophie Sipeticová a Nicol Glückseligová obsadilo 6. místo mezi dvojicemi v kategorii 11 – 13 let. Pro děvčata to byl poslední závod jarní části sezóny. V nejbližší době už je čeká jen vystoupení a zasloužený odpočinek. „Během prázdnin pak samozřejmě zahájíme přípravu na podzim, při které se zaměříme především na všestranný rozvoj a budeme se věnovat i jiným sportům než aerobiku,“ sdělila Lucie Břinčilová.

Na poslední závod jarní části sezóny vyrazila děvčata ze stepařského týmu Nevěsty se značnou nervozitou. Na závodní ploše na sobě ale holky nedaly vůbec nic znát a jejich skvělý výkon oslovil rozhodčí tak, že si z Mladé Boleslavi odvezly zasloužené stříbro. „Holky si sestavu užily, zlepšily výraz a od artistického rozhodčí se dočkaly i prvního místa. S přirozeným výrazem, sebejistotou i s očním kontaktem s publikem holky dlouho zápasily, a tak jsme z takového výsledku měly ohromnou radost. Doufám, že na podzim na toto navážeme,“ věří trenérka Gabriela Vimrová.

V kat. 8 – 10 let bojovala Laura Žáčková, která od posledního závodu zlepšila jek prvky obtížnosti, tak i aerobní provedení sestavy a v konkurenci 40ti závodnic obsadila 18.místo.

Lucie Mašková, Ema Trnková Nicol Bechyňová soutěžily v kat. 11-13. „Lucce se sestava moc vydařila, nicméně rozhodčí ji neuznali dost prvků obtížnosti a tím pádem se propadla i na tak hezké 30. místo. Ema bohužel neobhájila medailovou pozici a skončila tentokrát hned pod stupni vítězů. Ema do tohoto závodu nedala vše, měla problémy jak v aerobní části, tak v prvcích obtížnosti. Do finále postupovala až z 5. místa, takže jsem ráda, že ve finále přeci jen víc zabojovala a veze bramborovou medaili,“ ohodnotila výkony trenérka Šárka Stříbrská.

Trenérka Lucie Břinčilová byla spokojená s výkonem Nikolky Bechyňově, pro kterou byl tento závod velkou premiérou, takže se potýkala s obrovskou nervozitou a vypadalo, že na závodní plochu ani nenastoupí. Nakonec se s nervozitou dobře poprala, zacvičila s ladností a nakonec obsadila úžasnou 17. příčku. „Do příště budeme muset společně zapracovat na energickém provedení aerobních vazeb a čistějším provedení prvků,“ říká Lucie Břinčilová.

I stepařský tým Titanic bojoval v kat. 11-13 let a bojoval úspěšně – získal stříbro. „Byly to před závody obrovské nervy, protože jsme nevěděly, zda tým bude moci soutěžit. Jedna ze závodnic totiž měla zlomenou ruku a nevědělo se, zda po sundání sádry bude mít sílu na přenosy stepu. Nakonec ale vše dobře dopadlo a tým mohl nastoupit a poprat se s konkurencí. Jsme rády, že to tak dobře dopadlo, protože holky podaly zatím svůj nejlepší výkon. Škoda jen, že zlato uteklo a pouhou jednu jedinou známku,“ prozradily pro Rakovnický deník Lucie Břinčilová a Monika Šímová.

Fitness tým Angels získal šesté místo. „Holky se každým závodem zlepšují a na těchto závodech předvedly zatím nejlepší výkon sezóny. Byly energické, měly krásný výraz a zlepšily postavení. Stále je na čem pracovat, zejména na technice. Uděláme vše pro to, abychom to do podzimu natrénovaly co nejlépe,“ uvedly trenérky Markéta Vondráčková a Lucie Břinčilová.

Trio Motorkářek (Giulia Berti, Valentýna Karhánková a Nela Trnková) získalo nejcennější kov. „Konečně se nám u holek podařilo odstranit chyby, zacvičily skvěle a byl to zatím jejich nejlepší výkon jarní sezóny. Stále je však na čem pracovat, snad nám holky neusnou na vavřínech a do tréninku dají maximum, abychom na podzim potvrdily formu,“ přejí si trenérky Markéta Vondráčková, Klára Hlaváčková.

Duo Anna Mordová a Eliška Závěšická vybojovalo bronz.

„Holky byly celkem nervózní a trošku se to podepsalo na jejich výkonu. Sestavy byly místy rozhozené a asynchronní. Měla jsem dojem, že si sestavu moc neužily. Holky to určitě umí lépe. Do podzimu zabereme na trénincích a budeme pracovat na tom, aby si byly svým výkonem jisté,“ přibližuje podzimní plány trenérka Markéta Vondráčková.

Také stepařský tým Párty závodil v druhé výkonnostní třídě na jaře naposledy. „Dívky podaly nejlepší letošní výkon, sestava byla výborně zacvičená. Rozhodčí ji ohodnotili vysokými známkami, které holky vyšvihly na první místo,“ sdělila Andrea Tvarůžková.

Kralupský pohár

Závod v Kralupech se velmi dobře povedl Tereze Fabiškové, která závodí v kat. 11-13 let. „Terezka se letos poprvé zúčastnila závodů v singlu. Zacvičila zatím svou nejlepší sestavu a porota ji ohodnotila 3. místem,“ sdělila trenérka Klára Hlaváčková.

Výborně si vedla i Kateřina Staňková v kategorii 17 a více let. „Kačka v Kralupech předvedla téměř bezchybný výkon. Porotě se velmi zalíbila a ohodnotila ji 1. místem. Závodila proti zkušeným závodnicím i jednomu závodníkovi, který je 2. vícemistr Evropy, o to je tento její výsledek cennější,“ byla spokojená trenérka Klára Hlaváčková.

Zlato vybojoval i Kung Fu Team, ve kterém závodí trio Gabriela Uriková, Sabrina Nguyen a Marie Doležalová. „Naše malé naděje Gabča, Sabrinka a Maruška ve spolupráci s kladenským Aerobic Club Diamond nastoupily letos poprvé a bylo vidět, že si to holčičky užily. Předvedly perfektní výkon,“ sršely spokojeností trenérky Linh Do Thuy a Markéta Vondráčková.

Duo Anna Mordová a Eliška Závěšická získalo stříbro. „Anička s Eliškou zacvičily svou sestavu bez větších chyb a byly krásné a energické,“ dodala trenérka Markéta Vondráčková.